U19 Milliler 2. bitirdi

u19_20062015_000001

U19 Milli Takımımız Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde katıldığı hazırlık turnuvasında oynadığı ilk 2 karşılaşmayı kazanmıştı. Final karşılaşmasında da Hırvatistan U19 Milli Takımıyla karşılaşmaya hak kazanmıştık. U19 Milli Takımımızda 6 oyuncu bu maçta yer almadı. Berk Uğurlu, Doğuş Özdemiroğlu ve Ege Arar LYS sınavları nedeniyle bu maçta forma giyemedi. Furkan Korkmaz, Okben Ulubay ve Egemen Güven de A Takımlarda yer aldıkları için bu turnuvada yer alamamışlardı.

Maçın ilk periyodunda turnuva boyunca yaşadığımız sıkıntıyı yaşadık ve maça kötü başladık. Hırvatistan özellikle içerden bu jenerasyonun önemli potansiyellerinden olan Ante Zizic’i kullanarak başladı. Biz ise rakibi boyalı bölgede tutmakta çok zorlandık ve bu periyodu 14-25 geride kapattık. Maçın 2. Periyoduyla birlikte özellikle hücumda çok etkili olduk. Hırvatlar ise yine içeriden Zizic’i iyi kullandı. Bizde dışardan bulduğumuz sayılarla farkı eritsek de öne geçmeyi başaramadık ve devreye 2 sayı geride girdik.

Maçın 2.yarısında eksiklerimizin yokluğunu hissettik diyebiliriz. Hırvatistan U19 Milli Takımı oyunu domine etmeyi başardı. Bu jenerasyonun en önemli oyuncularının başında gelen Dragan Bender ile sayılar buldular. Biz ise onların boyalı bölgedeki etkinliğine bir çözüm bulamadık ve son periyoda 15 sayı geride girdik. Maçın son periyodunda da oyunun kontrolü Hırvatlardaydı. Hücumda sayı bulmakta çok zorlandık. Bu periyotta sadece 8 sayı bulabildik ve sahadan 66-91 mağlup ayrılarak turnuvayı 2. Sırada tamamladık. Hırvatistan U19 Takımında 5 oyuncu çift hanelere ulaştı. Ayrıca Hırvatistan U19 Takımı maç boyunca iki sayılık atışlarda %77’lik bir oran yakaladı. Hırvatistan adına Ante Zizic 20 sayı-9 ribaund, Dragan Bender 14 sayı-4 ribaund-5 asist ile mücadele etti. Milli Takımımızın istatistikleri şu şekilde;

Cem Ulusoy: 8 sayı-1 asist

Doğukan Tekfidan: 3 sayı-2 ribaund-1 asist

Yiğit Arslan: 14 sayı-3 ribaund

Mert Çevik: 7 sayı-2 asist

Serkan Kırçe: 2 sayı-2 ribaund-1 asist

Tolga Geçim: 2 sayı-1 asist

Kadir Bayram: 5 sayı-1 ribaund-1 asist

Ayberk Olmaz: 8 sayı-3 ribaund

Mehmet Alemdaroğlu: 7 sayı-6 ribaund

Oğulcan Baykan: 10 sayı-3 ribaund

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler