U18 Millilerimiz Sırbistan’a kaybetti |#AST2016 #U18

28. Albert Schweitzer Turnuvasının ikinci gününde Genç Millilerimiz Sırbistan karşısına çıktı. 

Karşılaşmaya Ömer Utku Al, Onuralp Bitim, Erkin Şenel, Erkam Kırış ve Ahmet Can Duran beşiyle başlayan millilerimiz hücumda Ömer Utku Al‘ın yönlendirdiği oyunlar üzerinden düzen dahilinde skorlar bularak karşılaşmaya üstün başladı. Erkam Kırış‘ın savunmadaki çabasıyla Sırp uzunlarını durdurmayı başaran Millilerimiz hücumda Onuralp Bitim‘in elinden bulduğu sayılar ile skorda öne geçmesini bildi. Erkam’ın erken faul problemi yaşamasının ardından Milos Glisic ile çembere yakın skor bulan Sırbistan çeyrek sonunda skoru dengeledi ve ilk çeyrek 14 – 14 eşitlikle sonuçlandı.

Millilerimiz ikinci çeyreğe Ömer’in harika asistinde Onuralp’in harika smacıyla bulduğu sayılarla başladı. Henüz ikinci çeyreğin ilk 3 dakikası geçilirken Sırbistan Milos Glisic’in elinden bulduğu üç sayılık atışın arkasından gelen faul ile millilerimiz karşısında 21-18 öne geçerken karşılığı yine Ömer-Onuralp ikilisi ile verdik. Novak Music‘in sayılarının ardından 5:22 kala çeyreğin ilk molasına gidildi. Mola dönüşü Andrija Marjanovic ve Aleksa Radonov ile sayılar bulan Sırplar farkı 12 sayıya çıkarınca Koç Onur Çetin‘in molayı istedi. Mola dönüşü Alihan Deniz Genç‘in elinden bulduğumuz 3 sayılık basket ile tekrar oyunun içine girmeyi başardık. Skor üretmekte zorlanan Genç Millilerimize karşılık Sırbistan tempoyu arttırarak açık sahada çembere giderek sayılar bulup farkı çift hanelerin üstünde tuttu. Alihan’ın yay gerisinden yüksek yüzde ile şut sokması ile farkı eritmeye çalışan Millilerimiz soyunma odasına 41 – 31 geride gitti.

tursrb

İkinci yarıya yine müdafaadaki gayreti ile başlayan Genç Millilerimizde Erkam 4. faulünü erken alınca savunma sertliğimiz yavaş yavaş düştü. Onuralp ve Görkem Doğan‘ın elinden skorlar bulsakta Sırplar Simanic, Glisic ve Radonov ile hücumda etkili olarak farkı açmaya başladı. Görkem’in çabalarına rağmen Glisic – Borisa Simanic ikilisi ile skor bulan Sırplar farkı 17 sayıya kadar çekince 2:25 kala molaya gidildi. Mola dönüşü Ömer – Görkem ikili oyunu ile skor bulan Millilerimize karşılığı Andrija Marjanovic ile veren Sırplar farkı korudu ve son çeyreğe 61 – 43 Sırbistan üstünlüğü ile gidildi.

Son çeyrek Simanic’in güzel smacı ile başladı. Çember altında Simanic – Djordjevic ikilisi ile etkili olan Sırbistan’a karşılığı Ömer ve Sinan Sağlam ile vererek farkı eritmeye çalışan Millilerimiz ön alanda yaptığı baskı ile rakibini üst üste top kayıplarına zorlayarak mola almasını sağladı. Karşılaşmanın kalan bölümünde Sırbistan’ın etkili çember savunmasını geçmekte zorlanan Millilerimiz sayılar bulsa da farkı eritmeyi başaramadı ve grubumuzdaki ikinci maçından 79 – 57 mağlup ayrılarak gruptaki ilk yenilgisini aldı.

FIBA Europe
FIBA Europe

6 YORUMLAR

  1. Klüplerde gençler oynatılmıyor, deneyim kazanmıyorlar. Benc oyuncuları kendi takımlarında süre alamadığı için tecrübe eksikliği var, öncelik milli takıma oyuncu çıkarmak olmalı.

  2. Ömer Faruk’un olmaması da uzun rotasyonunda bizi biraz eksik bıraktı. En azından maç biraz daha başa baş gidebilirdi. Başarılar.

  3. berke ve muhaymini almayan kişinin ellerinden öperim bu kadro nedir ya!? Kendi klübünde yedek olan adamlarla bu turnuvaya gitmek kimin işi acaba bi yerden emir mi geliyor anlamadım antrenör bunu göremiyicek kadar kör değildir?? Bu iki oyuncu diğerlerinden çok daha iyi yerlere gelicek çok iyi oldukları için çağırılmadılar sanırım? Sonumuz hayırlısı..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler