U18 Milli Takımımız geçtiğimiz günlerde hazırlık turnuvası için Almanya’ya uçmuştu. Bugün de U18 Milliler ilk hazırlık maçında Almanya ile karşılaştı.

Maça harika başladık desek tam isabet olacaktır herhalde. Özellikle hücumda sayı bulmakta zorlanmadık. Savunmada da iyi direnç gösteren Genç Milliler, ilk periyot itibariyle farkı açtı. Bu periyodu 26-12 önde kapattık. Maçın 2. Periyodunda ise savunma direncimiz biraz olsun düştü ve hücumda sayı bulmakta zorlandık. Almanya bu periyotta 19 sayı bulurken farkı az da olsa kapatmasını bildi. Ancak Genç Milliler devreye 31-39 önde girmesini bildi.

Maçın 2. Yarısına ise Almanya çok iyi başladı. Özellikle takımının en önemli oyuncusu olan ve ’98 jenerasyonunun en önemli isimlerinden İsaiah Hartenstein sorumluluk aldı. Genç Milliler ise savunmada aksadı. Son periyoda Almanya 52-55 önde girdi. Maçın son periyodunda Genç Milliler toparlandı. Almanya bu periyotta sadece 9 sayı bulabildi. Karar anlarında Almanya’ya oranla daha iyi basketbol oynayan Genç Milliler, sahadan 70-64 galip ayrıldı ve hazırlık turnuvasına galibiyetle başladı. Genç Millilerimizde istatistikler şu şekilde;

Ömer Utku Al: 8 sayı-2 ribaund-4 asist-2 top çalma

Kerem Özel:  6 sayı-1 asist-2 top çalma

Erkan Yılmaz: 4 sayı-2 ribaund-2 asist

Berkay Taşkıran: 8 sayı-3 ribaund

Arber Berisha: 4 sayı-4 ribaund-1 asist

Barış Ülker: 2 sayı-6 ribaund-2 asist

Rıdvan Öncel: 8 sayı-1 ribaund-2 asist

Mümin Tunç: 5 sayı-1 ribaund

Erten Gazi: 6 sayı-2 ribaund

Ercan Bayrak: 14 sayı-1 ribaund

Ömer Faruk Yurtseven: 5 sayı-7 ribaund

Bora Can Işık: 1 ribaund

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir