U18 Milliler Rusya’ya son çeyrekte kaybetti | #FIBAU18Europe

U18 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda son grup maçları bugün oynandı. Gruptaki son maçında Rusya ile karşılaşan U18 Milliler, kötü başladığı maçta rakibini yakalamasını bildi ancak son sözü söyleyemedi. Maçın son üç dakikasına kadar maçtan kopmayan takımımız, son üç dakikada yapılan hatalarla maçı 56-65 kaybetti.

Gruptaki son maçında Rusya ile karşılaşan U18 Milliler, maçın savunma kısmında diğer maçlara göre daha iyi başladı. Hücumda ise üretkenlik kısmında sıkıntılar yaşayan takımımız, sayı bulmakta çok zorlandı ve ilk beş dakikayı 4-10 geride geçti. Özellikle rakibin kısa oyuncusu Aleksandr Ershov(’00) ‘u durdurmakta zorlanan takımımız, ilk çeyreği 14-23 geride kapattı.

İkinci çeyreğe Rusya 4-0 ile başladı. Her iki takımın da savunma sertliğini yukarı çekmesi sonucu çeyreğin ilk beş dakikası 15-30 Rusya lehine geçildi. Bu dakikadan sonra 14-3’lük bir geri dönüş yapan Milliler, farkı biraz eritti ve devreye 30-36 geride gitti. Millilerin ikinci çeyreğin son beş dakikasında ortaya koyduğu performans etkileyiciydi.

Üçüncü çeyreğe Eray Akyüz(’00) ile başlayan milliler, çekişmeli geçen çeyrekte rakibini rakibini yakalasa da skoru koruyamadı. Son çeyreğe Rusya 45-50 önde girdi. Eray çeyrek sonunda 16 sayıya ulaştı. Son çeyrekte de maç kopmadı ve son üç dakikaya üçsayı geride girdik. Bu dakikadan sonra hücumda şutlarımız girmedi ve Rusya’ın pota altından bulduğu sayılarla maçı 56-65 Rusya kazandı.

Gruptaki sıralamamız TSİ 20:45’te oynanacak Fransa-Almanya maçının sonucuna göre belli olacak.

Millilerde, Eray Akyüz(’00) 20 sayı, 2 ribaund, 3 asist, Sadık Emir Kabaca(’00) 9 sayı, 9 ribaund Rusya’da ise Aleksandr Ershov(’00) 12 sayı, 5 ribaund, Nikita Mikhailovskii(’00) 10 sayı, 8 ribaund, 3 asist ile oynadılar.

 


Resmi istatistik servisi | Türkiye – Rusya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler