Cjjw1qjW0AAb3kA

U17 Milliler, Vilnius kentindeki ikili temas karşılaşmalarında dün yine Litvanya ile kozlarını paylaştı. Karşılaşmanın son bölümünde öldürücü darbeyi vuramayan Milliler, sahadan 80-82 mağlup ayrıldı.

Milliler karşılaşmaya Eray Akyüz, Leon Harun Apaydın, Alperen Kurnaz, Ahmet Can Duran ve Erkin Şenel beşi ile çıktı. Rakibimiz Litvanya ise Ignas Sargiunas, Arnas Velicka, Vitalijus Kozys, Grantas Vasilauskas ve Lukas Kisunas beşi ile sahadaki yerini aldı. Maça Litvanya çok daha iyi başladı. Özellikle dışardan Ignas Sargiunas’ın muazzam bir gününde olması onlar adına çok büyük avantaj oldu ve ilk beş dakikalık bölümü 13-7 önde tamamladılar. Periyodun geri kalan bölümünde ise sayı farkını kapatamasak da içeriden Ahmet Can Duran ile etkili olduk. Ancak yine de Gediminas Petrauskas’ın öğrencileri periyodu 21-15 önde tamamladı. İkinci periyotta ise Milliler oyuna iyiden iyiye ortak oldu. Sayı farkının daha da açılmasına izin vermeyen Milliler, bir türlü Ignas Sargiunas ve Vitalijus Kozys ikilisine çare bulamadı ve soyunma odasına 44-37 geride gittik.

Maçın ikinci yarısıyla birlikte Litvanya atağa geçti. Periyodun ilk bölümünde farkı çift hanelere kadar çıkardılar. Bu dakikalar da karşılaşmanın en kritik anlarıydı. Milliler karşılaşmadan kopmak üzereydi ve bir atak yapmamız gerekiyordu. İşte o beklenen atağı da periyodun son bölümüne doğru yaptık ve farkı dört sayıya kadar indirdik. Final periyoduna 61-57 önde giren taraf Litvanya oldu. Maçın son çeyreğinde de Litvanya kaçmak istedi. Farkı sekize kadar çıkardılar ancak oyuna tekrar ortak olduk. Fakat karşılaşmanın son bölümünde öldürücü darbeyi vuramadık ve sahadan 82-80 mağlup ayrıldık. U17 Millilerimiz, Vilnius’taki son karşılaşmasında bugün saat 18:00’de yine Litvanya ile kozlarını paylaşacak.

Litvanya takımında Ignas Sargiunas kişisel olarak müthiş bir maç çıkardı ve karşılaşmayı 27 sayı-4 ribaund ile tamamladı. Vitalijus Kozys da 15 sayı-2 ribaund ile galibiyette önemli rol oynadı. İşte Milli takımımızın istatistikleri:

Eray Akyüz (’00): 7 sayı-3 ribaund-1 asist-2 top kaybı

Enis Sipahi (’99): 1 ribaund-1 asist

Leon Harun Apaydın (’99): 7 sayı-2 ribaund-2 asist

Burak Türsen (’99): 2 sayı-1 ribaund-2 top kaybı

Çağatay Afşar (’99): 10 sayı-3 ribaund-2 asist-2 top çalma

Yiğitcan Saybir (’99): 4 sayı-2 ribaund-1 blok

Ragıp Berke Atar (’99): 2 sayı-4 ribaund-1 top kaybı

Alperen Kurnaz (’99): 2 sayı-1 ribaund-1 asist

Ahmet Can Duran (’99): 34 sayı-18 ribaund-2 top çalma-2 blok-6 top kaybı

Erkin Şenel (’99): 12 sayı-3 ribaund-2 asist-4 top çalma

Furkan Ayça (’99): 2 ribaund-2 asist-2 top çalma-3 top kaybı

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

4 Comments

 1. Yigit Deniz - 10/06/2016

  Ahmet Can Duran' ın 34 sayı 18 ribaund u ndan bahsedilmemiş haberde pek. Gerçekçi istatistik değilmi acaba?

  1. tansel ünsal - 11/06/2016

   yanlışlıkla yazmışlar... keza bu maçta oynamadı bile...

 2. Atahan - 11/06/2016

  İstatistik doğrudur. Biliyormuş gibi bir de kesin konuşmuş beyefendi.

 3. Alkan - 17/06/2016

  Ahmet Can Duran fiziğine atletizm katabilirse ribaund yeteneğiyle iyi bir oyuncu olabilir..Tabii daha çok yolu var ve geliştirmesi gereken...ayak çabukluğu ve şutunu belli seviyelere getirmesi onun nasıl bir oyuncu olabileceğini belirleyecek...Genç oyuncularda esas önemli olan tabii ki alacağı süre ve oynaması bunda hemfikirim..Ancak bir oyuncunun nerelerde olabileceğini belirleyen en önemli konu oyuncunun KARAKTERİDİR...her türlü olumsuzluğu olumluya çevlrecek olan sarsılmaz inanç ve karakterdir...Aile,menejer ,organizasyon vs. bir yere kadar getirir ama yıldız oyuncu olmak oyuncunun karakterine bağlıdır..Ahmet Can da nerede olacağına kendisi karar verecek oyunculardan bir tanesi..şansı bol olsun..

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir