U16, U18 ve U20 Avrupa şampiyonalarında milli takımlarımızın serbest atış performansı

Onur Coşkun, TrendBasket


2018 U16 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın tamamlanmasının ardından bu yaz altyapı şampiyonaları defterini kapattık. Bu dönemin yansımalarının, geleceğe dönük olarak beklentilerden uzak sonuçlar yaratacağını düşünüyorum.

Gelecek dönemin meselesini, en azından şimdilik, daha sonra yeniden gündeme geleceğini bilerek konuşmayı bırakıyorum. U16, U18 ve U20 milli takımlarımız için derlediğim üç sayı yüzdesiyle ilgili çalışmayı aynı takımlarımızın serbest atış yüzdesi için de hazırladım.

Tıpkı üç sayı yüzdesi çalışmasında olduğu gibi bu çalışmada da 2010-2018 arası dönemde katıldığımız şampiyonaların verilerini derledim. Her yaş grubundaki ortalamayı, genel ortalamayı, en iyi ve en kötü değerleri çalışmanın sonuç bölümünde bulabilirsiniz.


Not: U16, U18 ve U20 milli takımlarımızla ilgili hazırladığım üç sayı yüzdesi içeriğine bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.


Not: Tablolarda yer alan “şampiyona sıralaması” ifadesi serbest atış yüzdesindeki sıralamayı, “şampiyona derecesi” ifadesi ise organizasyonda elde edilen genel dereceyi belirtmektedir.

Geri1 of 5

Giriş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler