Geri1 of 2

U15 Milliler turnuvaya galibiyet ile başladı! | #TBFU16

TBF Uluslararası U16 Turnuvası bugün itibariyle başladı. Parkeye ilk çıkan takımımız U15 Milliler oldu. İlk maçında Ukrayna ile karşılaşan U15 Milliler, son periyotta müthiş bir oyun ortaya koydu ve sahadan 83-74 galip ayrılmayı başardı.

U15 Milli Takımımız maça Arda Çete, Mustafa Kurtuldum, Abdülkadir Gülşen, Tarık Sezgün ve Atakan Erdek beşi ile çıktı. Maç tempolu başladı diyebiliriz. Karşılaşmanın ilk sayıları takımımızdan geldi. Banvit oyuncusu  Arda Çete açılışı yaptı. Rakibimiz Ukrayna ise çok geçmeden cevap verdi ve oyun dengede gitti. Periyodun geri kalan bölümünde de bir diğer Banvit oyuncusu Atakan Erdek ile etkili olduk. Atakan, oyunu çok iyi organize etti ve periyodu 19-18 önde tamamlamayı başardık.

İkinci periyoda da Ekrem Sancaklı’nın basketleriyle başladık. Ukrayna takımı ise Denys Bachurin ile etkili oldu. Ancak yine de oyunun kontrolü bizdeydi. Anadolu Efes’in potansiyelli oyuncusu Tarık Sezgün ile içeriden sayılar bulan U15 Milliler, oyunun içinde kalmayı başardı. İlk yarı boyunca hiç devreye sokamadığımız Mustafa Kurtuldum ile periyodun bitimine iki saniye kala sayılar bulmayı başardık ancak soyunma odasına 37-39 geride gittik.

A02V9387

Fotoğraf: Ahmet Tokyay

Maçın ikinci yarısı da tempolu başladı. İlk yarıda oyunun içine sokamadığımız Mustafa Kurtuldum’u bu çeyrek ile birlikte devreye sokmayı başardık ve onun bulduğu sayılar ile etkili olduk. Ancak dakikalar ilerledikçe oyunun hakimiyetini kaybettik ve Ukrayna takımı farkı altıya kadar çıkardı. Bu sayı farkı bizi maçtan koparmadı ve oyuna tekrar ortak olduk. Mustafa Kurtuldum ile hücumda etkili olmaya devam ettik. Çeyreğin son bölümünde de Atakan Erdek’in organizasyonlarıyla ayakta kalsak da final periyoduna önde giren ekip Ukrayna oldu.

Maçın son çeyreğinde ise işler istediğimiz gibi gelişti. Savunmada dozajı arttıran Türkiye, Mustafa Kurtuldum’un yanına bir de Kerem Öztürk’ü ekledi. Kerem, içeriden ve dışarıdan müthiş bir gün geçirdi. Maçın son bölümünde de Atakan ve Kerem ile etkili olan U15 Milli Takımı, farkı açmayı başardı ve sahadan 83-74 galip ayrıldı.

U15 Milli Takımımız bu sonuç ile birlikte turnuvaya galibiyet elde ederek başladı. Millilerimiz yarın Arjantin ile karşı karşıya gelecek.

Fotoğraf: Ahmet Tokyay 

Geri1 of 2

U15 Milliler turnuvaya galibiyet ile başladı! | #TBFU16

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir