U15 Milliler, keyif vermeye devam ediyor! | #TBFU16

U15 Milli Takımımız klasman mücadelesinde Letonya ile karşı karşıya geldi. Baştan sona üstün oynadığı karşılaşmayı 73 – 66 kazanan Millilerimiz müthiş bir sınav vermiş oldu ve 5. mücadelesini oynamaya hak kazandı.

İki ekip maça dengeli başladı, Letonya’nın 3 sayılık basketine karşılığımız Mustafa Kurtuldum’un asistinde Ekrem Sancaklı’nın basketi ile geldi. Kenardan gelen Atakan Erdek’ten bulduğumuz 7 sayı ile ilk molaya Millilerimiz 16 – 13 üstün girmeyi başardı. Molanın ardından kenardan gelen Adrians Snipke’nin sayıları ile Letonya çeyreği 21 – 20 önde bitirdi.

İkinci çeyreğe Abdülkadir Gülşen’nin şık asisti ve hemen arkasından bulduğu turnike basketle beraber yakaladığımız 4 – 0’lık ile seri  başlayan Millilerimize cevap yine Snipke’den geldi. Etkili müdafaamıza karşı çembere giderek çözüm üreten Letonya’ya karşı 2. çeyreğin ilk molası koç Ertuğ Tuzcukaya’dan geldi. Moladan etkili dönen millilerimiz Ekrem Sancaklı’nın elinden bulduğu 3 sayılık basketin ardından toparlansa da Letonya, Zagars’dan gelen üst üste iki üçlük isabetiyle devreye 1 sayı ile 37 – 38 önde girmeyi başardı.

09aec5c3-8a13-49ab-ba91-b12d47a053b0
Ahmet Tokyay

İkinci yarıya Zagars’ın basketine Cem Kırcıman ile cevap vererek başlayan millilerimize karşı isabet bulamayan Letonya molaya gitti. Moladan Ekrem’in basketiyle dönen Millilerimiz savunmadaki direncini arttırarak yaklaşık 4 dakika boyunca sayı yemedi. Yıldızlarımızın serisini Kurucs’un basketiyle sonlandıran Letonya, sertliğimize karşı hamle üretmekte zorlansa da Millilerimizin hücumda istedikleri yüzdeyi yakalayamaması ile farkı açamadık. Millerimiz üçüncü çeyreği 53 – 51 önde tamamladı.

Final periyoduna 6-0’lık seri ile giren Millilerimiz, Letonya’yı molaya götürdü. Mola sonrasında da hücumda çözüm üretmekte zorlanan Letonyalılara karşı Yıldızlarımız yakaladıkları 5-0’lık seri ile farkı çift hanelere çekmeyi başardı. Çeyreğin ortasında toparlanmaya çalışan Letonya’lılara karşı Yıldız Millilerimiz soğuk kanlı kalarak maçın kontrolünü sağlamayı sürdürdü. Maç sonundaki taktik faullerde ve preslerde de hata yapmayan Millilerimiz bu önemli karşılaşmadan 73 – 66 galip ayrılmayı başardı.

Maçın İstatistikleri:

aaaa
TBF Live Score

Atış Göstergeleri:

TBF Live Score
TBF Live Score

Not: Haberin Twitter yayınında kullanılan görsel www.tbf.org.tr adresinden alınmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler