Tyler Dorsey: “Fenerbahçe’ye gelmemin asıl sebebi koç Itoudis”

Tyler Dorsey, Yunan basınına geniş çaplı bir röportaj verdi.

Fenerbahçe Beko formasıyla bir aydan uzun bir süreyi geride bırakan Tyler Dorsey, Kızılyıldız’a karşı oynanacak kritik maç öncesi açıklamalarda bulundu. Sdna.gr’a bir röportaj veren Yunan oyuncu; uyum sürecinden, Fenerbahçe tercihinden ve koç Dimitris Itoudis’in etkisinden söz etti.

Sözlerine adaptasyon döneminden bahsederek başlayan Tyler Dorsey, uyum sürecini atlattığını ifade etti:

“Her şey iyi gidiyor. Açıkçası, uyum sağlamam gerekti ve sonra ayak bileğimden sakatlandım. Yine de her şey yolunda. Tamamen adapte olduğumu düşünüyorum ve bu önemli maça hazırım. Kaderimizi kendimiz çizmek ve diğer takımlara bağımlı olmak istemiyoruz.”

Sezonun uzun bir süresi boyunca şansını ABD’de deneyen Dorsey, dönüş kararı alması ve Fenerbahçe Beko’yu tercih etmesinin arkasındaki gerekçeler hakkında konuşurken, Dimitris Itoudis’in kararında belirleyici olduğunu dile getirdi:

“Elimden gelenin en iyisini yaptığımı hissettim. Çoğunlukla G League’de oynadım ve istediğim fırsatları (NBA‘de) bulamadım. Avrupa’ya geri dönmeye hazırdım. Böylece bu seçenek ortaya çıktı. Fenerbahçe aslında yazın da bir seçenekti ama o an, yaz döneminden daha iyi bir seçenek olduğunu düşündüm. Final Four’a gitme ve şampiyonluk kazanma şansım var ve bu her zaman benim hedefim.”

“Tabii ki gelmemin asıl sebebi koç Dimitris Itoudis’ti. Yaz boyunca beraber çalıştık. Gelmeden önce de konuştuk ve ne istediğini anladım. Nereye gidersem gideyim koçun benim hakkımda ne düşündüğünü bilmek istiyordum.”

27 yaşındaki oyuncu, Olympiacos ve Panathinaikos’un kendisiyle ilgilenip ilgilenmediği sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Farklı takımlarla konuştuk. Olympiacos harika bir sezon geçiriyor ve elindekini bozmak istemiyordu. Hepsi buydu. Fenerbahçe ile de görüştük ve anlaştık. Dediğim gibi diğer takımların kendi projeleri vardı ve sezonun bu noktasında bir şey eklemek istemediler. Itoudis ise bir şeyler eklemek istedi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler