Türkiye, Hırvatistan karşısında istediğini alamadı #EuroBasket

EuroBasket 2022 Elemeleri Kasım Penceresi kapsamında Hırvatistan’ı konuk eden Türkiye, mücadeleden 79-62 mağlup ayrıldı.

Türkiye ilk beşi: Shane Larkin – Melih Mahmutoğlu – Metecan Birsen – Ege Arar – Alperen Şengün

Hırvatistan ilk beşi: Roko Ukic – Roko Rogic – Pavle Marinkovic – Mateo Dreznjak – Miro Bilan

Karşılaşmaya tutuk başlayan millilerimiz, hücumda ritim bulamazken savunmada geri koşmakta da zorlanınca fark ilk çeyrekten çift hanelere çıktı. İlerleyen bölümde düzenden ve ritimden uzak olan Türkiye, ilk çeyreği 24-7 geride tamamladı. İkinci çeyreğin başında senaryo değişmedi. İlk çeyreğin ortasında yakalanan 7-5’lik skordan itibaren 20-2’lik seri yakalayan Hırvatistan, farkı 20 sayıya çıkardı. Shane Larkin’e yoğunlaşan Hırvatistan savunmasını cezalandıramayan millilerimiz, farkı da eritemedi. Ay yıldızlılar, yalnızca sekiz saha içi isabeti bulduğu devreyi 45-24 geride kapattı.

İkinci yarıya baskılı ve enerjik savunmayla başlayan millilerimiz, hücumda da kıpırdandı ve devreye 9-0’lık seriyle başladı. Bu iyi gidişatı sürdüren ve farkı yavaş yavaş eriten Türkiye, oyunun kontrolünü de ele aldı ve karar çeyreğine 57-43 Hırvatistan üstünlüğü ile girildi. Karar çeyreğinde Miro Bilan ve şans anlarında etkili olan Hırvatistan’a Alperen Şengün ile meydan okuyan millilerimiz, Berk Uğurlu’dan destek aldığı bölümde farkı tek haneye indirdi. Bilan haricinde Sakic ve Ukic ile kriz anlarını iyi yöneten Hırvatistan, mücadeleden 79-62 galip ayrıldı ve grupta yoluna kayıpsız devam etti. Millilerimiz ise D grubundaki üçüncü maçından da yenik ayrıldı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler