Türkiye, BAT’ta en çok dosyası bulunan ülke

FIBA’nın bugün yayımladığı CIES raporuna göre Türkiye, Basketbol Tahkim Mahkemesinde en çok dosyası bulunan ülke konumunda.

FIBA’nın geçtiğimiz dakikalarda yayımladığı CIES raporuna göre Türkiye, Basketbol Tahkim Mahkemesinde (BAT) en çok dosyası bulunan ülke konumunda. Toplamda 392 dosyayla bu alanda zirvede yer alan Türkiye’yi 146 dosyayla İtalya ve 132 dosyayla Yunanistan takip ediyor.

Raporda belirtilen bir başka detaya göre ise Türkiye, yabancı oyunculara en fazla süre veren dünyadaki ikinci ülke. Yabancı oyunculara ortalama olarak 24.5 dakika süre veren ülkemizi ise 24.8 dakika ortalamasıyla İsrail geride bıraktı.

2021 raporundaki başka detaylara göz attığımızdaysa ülkemizin Avrupa’nın en yaşlı altıncı ligi olduğunu görüyoruz. Buna karşın Beşiktaş Icrypex, dünyadaki en genç yaş ortalamasına sahip üçüncü takım olarak öne çıktı.

Ülkemizle ilgili detaylar bunlarla da sınırlı değil. Galatasaray, dünya genelinde ülke dışından en fazla oyuncu getiren takım olurken ülkemiz ise dünya genelinde en çok U21 oyuncusu bulunduran dokuzuncu ülke oldu.


Kaynak: FIBA CIES raporu, 22-31. sayfalar arası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler