Türk Telekom son 32’ye galibiyetle başladı!

FIBA Avrupa Kupası son 32 turunun ilk maçında Q grbunda Türk Telekom sahasında Polonya ekibi Slask Wroclaw ile karşı karşıya geldi. 

Maça iyi başlayan ev sahibi ekip ilk dakikalardan itibaren üstünlüğü eline aldı. Maçın ilk 5 dakikasını 15-5 önde geçen Türk Telekom çeyreğin sonuna kadar iyi oyununu sürdürdü ve ilk çeyreği Jenkins’in son saniye üçlüğü ile 22-10 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe takımlar karşılıklı basketler ile başlarken Telekom ilk çeyrekte yakaladığı farkı Covan Brown ve Ermal Kurtoğlu’nun sayıları ile korumaya çalıştı. Rakibinin basit hatalarını iyi değerlendiren ev sahibi ekip ikinci çeyreğin bitimine 2 dakika 48 saniye kala farkı 17 sayıya çıkardı. (38-22) Bu dakikadan sonra rakibine sadece 2 sayı imkanı veren Türk Telekom Cevher Özer’in üç sayılık basketi ile soyunma odasını 19 sayı fark ile 43-24 önde girdi.

Üçüncü çeyrek konuk ekibin sayıları ile başlarken Türk Telekom Ermal Kurtoğlu’nun sayıları ile farkı korumayı başardı. Ev sahibi ekip ribaundlarda yakaladığı üstünlük ve Cevher Özer’in art arda sayıları ile çeyreğin bitimine 4 dakika 30 saniye kala 27 sayı farkla 60-33 öne geçti. Bu dakikadan sonra üst üste bulduğu sayılar ile farkı indirmeye çalışan Wroclaw 6-0’lık seri yakaladı. Eric Buckner’ın sayıları ile cevap veren Türk Telekom maçın kontrolünü elinden bırakmadı ve son çeyreğe 66-44 önde girdi.

Son çeyreğe Jankowski’nin art arda üçlükleri ile başlayan Slask Wroclaw 8-2’lik seri ile maçın bitimine 8 dakika 36 saniye kala farkı 16 sayıya indirdi. Ev sahibi ekip Murat Göktaş ve Covan Brown’ın üç sayılık basketleri farkı tekrar 22 sayıya çıkardı. (77-55) Bu dakikadan sonra Polonya ekibi serbest atışlar ve pota altından bulduğu basketler ile farkı indirmeye çalışsa da Türk Telekom son bölümde Benjamin Woodside ve Michael Jenkins’in sayıları ile maçtan 28 sayı farkla 96-68 galip ayrıldı.

Türk Telekom’da süre alan 11 oyuncunun hepsi skora katkıda bulunurken Michael Jenkins 19 sayı, 3 ribaund, 3 asist ile Eric Buckner 19 sayı, 3 ribaund ile, Ermal Kurtoğlu 9 sayı, 8 ribaund, Cevher Özer 11 sayı, 9 ribaund, Benjamin Woodside 16 sayı ile oynadı.

Slask Wroclaw ekibinde ise Reigarvius Williams 16 sayı, 7 ribaund ile Norbert Kulon 17 sayı, 6 ribaund, Jankowski ve Chanas 11 sayı ile mücadele etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler