Türk Telekom 7DAYS EuroCup’ın C grubu dokuzuncu maçında evinde Dolomiti Energia Trento’yu 84-77 mağlup etti ve dördüncü galibiyetini aldı.

Maçın ilk sayıları deplasman ekibi Trento tarafında Beto Gomes’ten geldi. Yine Gomes’in üçlüğüne cevap Kenny Gabriel’dan geldi. (2-7) Karşılıklı kaçan atışların ardından Gomes bir üçlük isabeti daha buldu ve periyodun bitmesine 05:27 kala fark çift hanelere çıktı. (2-12) Bu basketin ardından Türk Telekom molası geldi. Temsilcimiz moladan Vladimir Stimac’ın basketiyle döndü. Sylven Landesberg ve Ender Arslan’ın üçlükleriyle skor 11-14’e geldi. Temsilcimiz Stimac’la etkili olurken Trento tarafında da Davide Pascolo’yla altı sayı buldu ve ilk çeyrek 19-22 sona erdi.

İkinci periyodun ilk sayıları Reggie Redding’in asistinde Stimac’tan geldi. Trento’da Aaron Craft yaptığı asistlerle takımının farkı yediye çıkarmasını sağladı. (23-30) Kaya Peker’in serbest atıştan bulduğu sayılar ve Landesberg’in üçlüğüyle fark tekrar ikiye indi. Periyodun bitmesine 05:22 kala temsilcimiz Landesberg’in çizgiden bulduğu sayılarla öne geçti. (33-32) İkinci çeyreğin kalan bölümünde karşılık sayılarla skor üstünlüğü el değiştirip durdu ve devreye 42-45 girildi. İlk yarıda temsilcimizde Landesberg 15 sayı, 2 ribaundla Trento’da Pascolo 11 sayı, 4 ribaundla öne çıkan isimler oldu.

İkinci yarı Gabriel’ın art arda beş sayısıyla açıldı. İlk yarının Landesberg’le birlikte etkili ismi Stimac’ın basketiyle skor 51-47 oldu. Stimac’ın etkili oyununa karşılık Craft ve Gomes’in sayıları geldi ve periyodun bitmesine 1:50 kala maça denge geldi. (61-61) Periyodun kalan bölümünde iki takım toplamda yedi atış üst üste kaçırdı ve son periyoda 61-61’lik eşitlikle girildi.

Son periyodun başında Türk Telekom Landesberg ve Kaya’yla 6-0’lık seri yaptı ve çeyreğin bir dakika 42 saniyesi geçmişken Trento molası geldi. Devyn Marble ve Dustin Hogue’un dört sayısıyla skor 70-70’te eşitlendi. Ender ve Landesberg’e Pascolo ve Marble karşılık verdi. Türk Telekom, Stimac, Redding, Gabriel ve Landesberg’le 9-0 seri yakaladı ve maçın son dakikasına girilirken fark çift hanelere çıktı. (84-74) Kalan sürede Trento Craft ve Marble’la üç sayı buldu fakat bu sayılar yeterli olmadı ve Türk Telekom sahadan 84-77 galip ayrıldı.

Temsilcimizde Stimac 20 sayı, 10 ribaundluk double double’ıyla ve Landesberg 24 sayı,6 ribaunduyla galibiyetin mimarları olurken Trento tarafında Pascolo ve Marble’ın toplam 36 sayı, 9 ribaundluk performansı yeterli olmadı. Bu sonuçla Türk Telekom dokuzuncu maçında dört galibiyete ulaşırken Trento üç galibiyette kaldı.


*Maçın bireysel istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Efekan Ozener

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir