Türk Telekom, Galatasaray Doğa Sigorta’yı devirip yarı finale kaldı!

2019 Erkekler Türkiye Kupası’nın açılış maçında Türk Telekom ile Galatasaray Doğa Sigorta karşı karşıya gelirken karşılaşmadan galip ayrılan takım 85-79’luk skorla Türk Telekom oldu.

Karşılaşmaya Tai Webster’ın bulduğu basketler ile başlayan Sarı-Kırmızılı ekip Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle skoru 6-0’a taşıdı. Türk Telekom adına maçtaki ilk sayılar Kenny Gabriel’den gelirken takımlar çeyreğin ilk beş dakikasını Galatasaray Doğa Sigorta, Aaron Harrison’ın sayılarıyla 13-12 önde geçmeyi başardı. Çeyreğin ilerleyen dakikalarında takımlar karşılıklı sayılar bulurken Erkekler Türkiye Kupası’nın ilk çeyreğini Galatasaray 22-19 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Türk Telekom, Landesberg’in sayılarıyla başlarken 26-22 öne geçti. İlerleyen dakikalarda Galatasaray, Ayberk Olmaz’ın sayılarıyla farkı 2’ye indirirken skor 26-24’e geldi. Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında Reddie Redding ile farkı arttıran Türk Telekom karşısında Nigel Hayes ve Aaron Harrison ile sayılar bulan Galatasaray Doğa Sigorta çeyreğin bitimine 2 dakika 15 saniye kala skorda 35-34 öne geçti. Çeyreğin son bölümünde yakaladığı üstünlüğü kullanan Sarı-Kırmızılı ekip ilk yarıyı 41-38 önde kapattı.

Üçüncü çeyreğe Kenny Gabriel ve Vladimir Stimac’ın sayılarıyla başlayan Türk Telekom çeyreğin başında skorda 42-41 öne geçmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda takımlar karşılıklı sayılar bulurken çeyreğin ilk beş dakikasını Galatasaray 49-50 önde kapatmasını bildi. Bu dakikadan sonra oyundaki ağırlığını arttıran Başkent ekibi, pota altından Vladimir Stimac ile etkili olurken Landesberg’in de sayılarıyla farkı 7 sayıya kadar çıkarttı ve son çeyreğe 64-57 üstün girmeyi başardı.

Dördüncü çeyreğe Türk Telekom, Stimac’ın serbest atıştan bulduğu sayı ile başlarken fark 8 sayıya çıktı. (65-57) Bu dakikanın ardından Galatasaray Doğa Sigorta, Nigel Hayes ile sayılar bulurken farkı maçın bitimine 7 dakika 22 saniye kala 3 sayıya indirdi. (67-64) Maçın son bölümü tam bir heyecan fırtınası içerisinde geçerken karşılıklı taktik savaşlarının ardından düğümü açan isim Türk Telekom’dan Vladimir Stimac oldu ve Türk Telekom, Stimac ve Metin Türen ile bulduğu sayılar ile maçtan 85-79 galip ayrıldı ve Erkekler Türkiye Kupası’nda yarı finale yükselen ilk ekip oldu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler