ING Bank Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasında Türk Telekom deplasmanda karşılaştığı Bahçeşehir Koleji karşısında sahadan 97-89 galibiyetle ayrıldı!

Maça takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken ilk çeyreğin ilk dakikaları 8-9 Türk Telekom üstünlüğüyle geçirdi. İlerleyen dakikalarda Tyler Ennis’in art arda sayılar bulmasıyla farkı arttıran Ankara temsilcisi diğer oyuncularından da sayılar bulunca farkı arttırdı ve ilk çeyreği 9 sayı farkla 22-31 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Can Korkmaz ve Kyle Wiltjer’ın sayılarıyla başlayan Türk Telekom farkı 16’ya kadar çıkartmayı başardı. (24-40) İlerleyen dakikalarda takım halinde sayı bulmakta zorlanan Başkent temsilcisi karşısında art arda sayılar bulan Bahçeşehir Koleji farkı 5 sayıya kadar indirmeyi başardı. (35-40) İlk yarının son bölümünde takım halinde bulduğu sayılar ile farkı tekrar arttıran Türk Telekom soyunma odasına rakibi Bahçeşehir karşısında 42-55 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken Bahçeşehir Koleji bu çeyrekte biraz daha toplu bir görüntü çizdi. Türk Telekom’un hücumlarının bir kısmını durdurabilen ev sahibi ekip yine de farkı indirmeyi başaramadı ve son çeyreğe Ankara temsilcisi 63-73 üstün girmeyi başardı.

Son çeyreğe Sam Dekker’ın isabetleriyle başlayan Türk Telekom skoru 63-76’ya getirmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda iki takım karşılıklı sayılar bulurken Türk Telekom maçın bitimine 3 dakika kala farkı tekrar 15 sayıya çıkardı. (74-89) Maçın son bölümünde yakaladığı sayı farkını kontrol eden Telekom, ING Bank Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasında deplasmanda karşılaştığı Bahçeşehir Koleji karşısında sahadan 97-89 galibiyetle ayrılmasını bildi.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir