Türk Telekom, Avrupa’da grubunu lider bitirdi!

FIBA Avrupa Kupası Q grubu 6. maçında Türk Telekom sahasında Telenet Oostende ile karşılaştı.

Ankara Spor Salonu’nda oynanan maça konuk ekip Telenet Oostende art arda sayılar ile başlarken Türk Telekom Michael Jenkins‘in üç sayılık basketi ile skoru 4-3 yaptı. Ardından 7-0’lık seri yakalayan ev sahibi ekip 10-7 önde geçti. Konuk ekip çeyreğin bitimine 4 dakika kala Serron ve Archie ile sayılar bulup skoru 15-10‘a getirse de Türk Telekom çeyreğin son bölümünde yakaladığı 10-0‘lık seri ile ilk çeyreği 20-16 önde kapattı.

İkinci çeyreğe takımlar karşılıklı basketler ile başlarken Telenet Oostende ekibi genç oyuncusu Nedim Buza‘nın sayıları ile 30-28 öne geçti. Michael Jenkins‘in üç sayılık basketi ile Türk Telekom çeyreğin bitimine 3 dakika kala tekrardan öne geçti. (31-30) Ardından geri kalan dakikalarda takımlar art arda isabetsiz şutlar ile hücumdan boş dönerken Türk Telekom soyunma odasına 37-33 önde girdi. 

Üçüncü çeyreğe Türk Telekom Mutlu Akpınar, Ermal Kurtoğlu‘nun basketleri ile başlarken Benjamin Woodside‘ın basketi ile farkı 7 sayıya kadar çıkardı. (44-37) Kyle Gibson’ın sayıları ile maça tutunmaya çalışan konuk ekip Oostende karşısında Harris ile sayılar bulan Türk Telekom maçta farkı çift hanelere kadar çıkardı. (49-39) Ardından toparlanan konuk ekip Archie‘nin sayıları ile farkı 4 sayıya kadar indirmesine rağmen Türk Telekom çeyreğin son bölümde yakaladığı farkı korudu ve son çeyreğe 55-51 üstün girdi.

Son çeyreğe konuk ekip Boukichou ve Salumu’nun sayıları ile başlarken skorda eşitliği yakaladı. (55-55) Ardından Boukichou‘nun sayıları ile maçta öne geçen Oostende art arda top kayıpları yapınca Türk Telekom Manny Harris‘in üst üste bulduğu 4 sayısı ile skorda 60-58 önde geçti. Ardından Marcus Haislip ve Ermal Kurtoğlu ile sayılar bulan Başkent temsilcisi farkı 6 sayıya çıkardı. (64-58) İlerleyen dakikalarda Michael Jenkins‘in üçlüğü ile farkı tekrardan çift hanelere çıkartan Türk Telekom son 4 dakikaya 72-60 önde girdi. Son bölümde Türk Telekom yakaladığı sayı farkını korudu ve maçı 80-68 kazandı. 

Bu sonuçla Türk Telekom, FIBA Avrupa Kupası Son 32 turunda Q Grubunu 5 galibiyet 1 mağlubiyet lider bitirdi.

Bireysel İstatistikler

Türk Telekom

Telenet Oostende

Bireysel istatistikler FIBA Europe Cup resmi sitesinden alınmıştır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler