FIBA Avrupa Kupası’nın 3. haftasında Türk Telekom, Ankara Spor Salonu’nda Finlandiya ekibi KTP Basket’i ağırladı. 

Maça iyi başlayan ev sahibi ekip ilk 3 dakikada 13-5’lik skorla öne geçti. İyi oyununu sürdüren Türk Telekom’u rakibin molası da durduramadı ve Türkiye temsilcisi art arda attığı üçlükler ile farkı 13’e kadar çıkardı. Fin rakibinin ilk çeyrekte sadece 13 sayı atmasına izin veren Türk Telekom çeyreği de 30-13 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Evren Büker’in sayıları ile başlayan Mavi Kaplanlar çeyreğin ilk 3 dakikasını 37-20 önde geçti. Milutin Djukanovic’in art arda üçlükleri ile farkı 21 sayıya kadar çıkartan Türk Telekom karşısında KTP Basket molayı aldı. Moladan Jenkins’in basketi ile dönen temsilcimiz iyi oyununu sürdürdü ve soyunma odasına tam 32 sayı farkla 59-27 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe hücumda tutuk başlayan Türk Telekom rakibinin hatalarını iyi değerlendirerek farkı korudu. Bu çeyrekte de rakibine büyük üstünlük kuran Mavi Kaplanlar farkı giderek arttırdı. Çeyreğin son bölümünde takımların savunmaları daha da azaldı ve Telekom son çeyreğe 29 sayı farkla 80-51 önde girdi.

Son çeyrekte Türk Telekom koçu Ercüment Sunter genç oyunculara süre verirken oyunu kontrol altında tuttu. Finlandiya ekibinin hücumda yaşadığı sorunlar bu çeyrekte de devam ederken Türkiye temsilcisi  Türk Telekom Ankara Spor Salonu’nda oynadığı maçtan 108-66 galip ayrıldı ve FIBA Avrupa Kupası’na 3’te 3 ile yaptı.

Türk Telekom’da Boris Savovic ve Jerome Jenkins son çeyrekte oynamazken Savovic 18 sayı, Jenkins 17 sayı ile oynadı. Djukanovic ise maçı 16 sayı ile tamamladı.

Deplasmanda ağır bir mağlubiyet alan KTP Basket takımında ise Giles 17 sayı ile oynarken Brown 15 sayı ile oynadı.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir