Turgut Atakol Turnuvası’na ilk iki maçını kazanarak başlayan ve şampiyonluk için fırsat yakalayan Ümit Milli Takımımız, Fransa’ya 61-74 mağlup oldu.

Maça Onuralp-Emre-Erkin-Ömer-Yesukan beşi ile başladık. Fransa maçın başından itibaren üç sayı çizgisinden çok yüzdeli isabet bulmaya başladı. Savunmada bir türlü istediğimiz ritmi yakalayamadığımız maçta, ilk çeyrekte Fransa öne geçti ve çeyreği 15-23 önde geçti. İkinci çeyrek ile biraz daha kendimize geldik ve devreye Alp Karahan(’98)’ın son saniye üçlüğü ile 31-36 geride girdik.

Üçüncü çeyrekte Millilerimiz dışarıdan istediği sayıları bulamasa da pota altında Ragıp Berke Atar(’99) ve Yesukan Onar(’98) ile sayılar bulmaya devam etti. Son çeyrekte ise yine yüzdeli üçlük isabetleri bulan bir Fransa vardı. Son çeyreği 14-24 ile önde bitiren Fransa, maçı da 61-74 kazandı.

Millilerimizde, Ragıp Berke Atar(’99) 10 sayı, Yesukan Onar(’98) 6 sayı – 4 ribaund – 5 asist ile oynadılar. Fransa’da ise Bathiste Tchouaffe(’98) 15 sayı – 4 ribaund – 5 asist ile oynadı.

Milliler turnuvadaki dördüncü maçında 6 Haziran 2018 Cuma günü saat 19.00’da Sırbistan ile karşılaşacak.

Maç yayınlarının tamamını TBF Youtube kanalı üzerinden canlı izleyebilirsiniz. Maç yayınları için tıklayınız.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir