Turgay Demirel: “Dört şehrin ev sahipliği yaptığı yeni format bir başarı”

FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, EuroBasket 2022 ve Dejan Bodiroga hakkında açıklamalarda bulundu.

EuroBasket 2022’de sona gelinirken, FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, organizasyonun dört yılda bir düzenlenmesi ve ilk kez dört farklı şehrin ev sahipliği yapıyor olması hakkında yorumlarda bulundu. Demirel, EuroLeague’de başkanlık koltuğuna oturan Dejan Bodiroga ve organizasyonla olan ilişkileri hakkında da konuştu.

“Dört şehrin ev sahipliği yaptığı bu yeni format, arenalardaki çok sayıda taraftarla birlikte başarılı olduğunu gösterdi. Turnuvanın seviyesi de gerçekten çok yüksek, dört yılda bir düzenlendiği formatla birlikte belki de daha çok sayıda NBA yıldızı EuroBasket’e katılmakla daha fazla ilgileniyor.”

Turgay Demirel, 22 yıllık Jordi Bertomeu dönemi sonrasında EuroLeague’de ipleri eline alan ve başkanlık görevine getirilen Dejan Bodiroga hakkında gelen soruya ise şöyle yanıt verdi:

“Bodiroga? Dejan’ı yeni rolü için tebrik ettim. O, bir Avrupa basketbolu efsanesi. Şu an önceliği EuroLeague fakat kısa süre içinde irtibata geçeceğiz. İş birliği yapmak istiyoruz ve artık basketbolumuzun geleceği için daha iyimser bir durumdayız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler