TÜBAD’dan yabancı kuralı önerisi geldi #BSL

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD), dün yaptığı basın açıklamasıyla yabancı oyuncu kuralına yeni bir öneri getirdi.

TÜBAD tarafından yapılan açıklamada BSL’de, TBL’de ve kadın liglerinde mevcut yabancı oyuncu kurallarının güncellenmesi gerektiği belirtilirken ilgili kurallar için yeni öneriler getirildi.

Açıklama şöyle:

“TÜBAD Yönetim Kurulu olarak yaptığımız son toplantıda, Yönetim Kurulu Üyelerimiz yeni sezonda yabancı oyuncu sayısının Basketbol Süper Liginde 4+1 olarak belirlenmesi yönünde fikir birliğine varmıştır.

Geçen yıl, BSL’de yabancı oyuncu sayısının 6’dan 5’e düşmesi desteklediğimiz bir karar olmuştu. Önümüzdeki sezon, BSL’de sahada oynayan 4 yabancı oyuncu ve bankta 1 yabancı oyuncu ve KBSL’de 3, TKBL ve TBL liglerinde ise 1 yabancı oyuncu bulundurma uygulaması, hem Türk oyuncuların önünü açacak hem de pandemi nedeni ile bütçe sıkıntısı çeken kulüplere ekonomik fayda sağlayacaktır.

Sonuç olarak, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun böyle bir karar alması durumunda desteklerimizi belirtir ve tavsiye görevimizi yerine getiririz.

TÜBAD Yönetim Kurulu”

Geçtiğimiz haftalarda 12 Dev Adam ve Pınar Karşıyaka’nın Koçu Ufuk Sarıca, 4+1 sistemini gündeme getirmişti.


Kaynak: TÜBAD

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler