Anadolu Efes, Trabzonspor deplasmanında galip geldi, galibiyet serisini sürdürdü! | #BSL

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin beşinci hafta mücadelesinde Anadolu Efes, Trabzonspor’a konuk oldu ve parkeden 89 – 96 galip geldi.

Trabzonspor ilk beşi: Sarunas Vasiliauskas, Paul Harris, Osiris Eldridge, Caleb Green, Deniz Kılıçlı

Anadolu Efes ilk beşi: Errick McCollum, Birkan Batuk, Krunoslav Simon, Brock Motum, Bryant Dunston

Maçta ilk basket Errick McCollum’dan geldi. Ev sahibi ise ilk sayısını Paul Harris’in tek serbest atışı ile buldu. Çeyreğin ilk yarısında artan tempo neticesinde karşılıklı basketler geldi. Top kayıplarını iyi değerlendiren Efes ile Motum’un üzerinden sayılar bulan Trabzonspor, çeyreğin son beş dakikasına oyun olarak eşitlikle girse de skor olarak üstünlük Efes’teydi. Eldiridge ile skorunu sürükleyen ev sahibi, rakibinin basit top kayıpları ve isabetsiz atışlarını iyi değerlendirdi ve ilk çeyreği 23 – 21 önde kapattı.

İkinci çeyrek Heslip’in sayıları ile açıldı. Efes ise çeyrekteki ilk sayısını Stimac ile buldu. Çeyreğin ilerleyen dakikalarında seri yakalayan ev sahibi ekip, farkı sekize kadar yükseltti ve çeyreğin bitimine 6.28 kala Perasovic molası geldi.(32 – 24) Mola dönüşünde farkı çift hanelere çıkarmayı başaran Trabzonspor, rakibinin direncine karşılık veremeyince Efes farkı üçe kadar indirdi ve ilk yarının bitimine 2.57 kala Markovski molası geldi.(38 – 35) Moladan sayıyla dönen konuk ekip, 13 – 2‘lik serisinin sonunda öne geçmeyi başardı. Ancak seyirci desteğini kullanan Trabzonspor, yeniden öne geçmeyi başardı ve soyunma odasına 43 – 40‘lık avantajla gitti.

@AnadoluEfesSK/Twitter
@AnadoluEfesSK/Twitter

İkinci yarı Harris ve McCollum’ın karşılıklı serbest atış basketleri ile başladı. Oyunun kontrolünü ele alan Efes, maçı istediği gibi götürmeye başlasa da skor olarak rahatlığı sağlayamadı. Son beş dakikaya skor olarak üstün giren ev sahibi ekip, Efes’in üstünlüğüne boyun eğmeye devam etti ve kontrolünü devam ettiren Efes, son çeyreğe 58 – 59‘luk üstünlükle girdi.

Son çeyrek Vasiliauskas’ın üçlüğü ile açıldı. McCollum ile sayılar bulmaya devam eden konuk ekip, çeyreğin ilk yarısında üstünlüğünü iyice hissettirdi ve farkı iki topa kadar yükseltti. Bunun neticesinde ise bitime 6.47 kala Markovski molası geldi.(68 – 72) Mola dönüşünde Motum ile sayı bulan Efes, rakibinin başarısız atışlarını iyi değerlendirdi ve farkı altıya kadar yükseltti. Bunun neticesinde ise Markovski, bitime 4.23 kala son molasını aldı.(73 – 79) Mola dönüşünde Heslip ile el üstü üçlük bulan ev sahibi ekip, Caleb Green ile de sayı bulunca farkı bire indirdi ve bu kez Perasovic molası geldi. Molanın ardından öne geçen Trabzonspor, Dunston’ın üçlüğüne engel olamadı ancak skorda da geriye düşmedi. Son beş saniyeye eşit skorla girilen maçta normal süre 84 – 84‘lük eşitlikle geçildi.

Uzatma çeyreğinde üstün olan ekip Anadolu Efes’ti. Rakibine yalnızca bir basket şansı veren Efes, 10 – 2‘lik seri yakaladı ve maçın son dakikasına sekiz sayılık üstünlükle girdi. Üstünlüğünü korumayı başaran Efes, 89 – 96‘lık skorla maçta galip geldi.

Geri1 of 2
Use your ← → (arrow) keys to browse

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler