Trey Thompkins: “Daha çocuklar dışarı çıkamıyorken nasıl basketbol oynayacağız?” #EuroLeague

Real Madrid’in ABD’li yıldızı Trey Thompkins, Turkish Airlines EuroLeague ve Liga Endesa’da sezonun devam etmesine yönelik ihtimaller üzerine konuştu.

Kyle Hines, Tyler Hines ve Mike Martin’in sunduğu Hoop Tales program serisinin ilk konuğu olan Trey Thompkins, Turkish Airlines EuroLeague ve Liga Endesa’da sezonun devam etmesine yönelik ihtimaller üzerine konuştu.

Aynı zamanda geçtiğimiz haftalarda coronavirus’ü atlatan Thompkins, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Açıkçası basketbol sezonlarının devam etmesini ben ihtimal dahilinde görmüyorum. Bu tamamen benim fikrim, çünkü herkesin güvenliğini garanti etme şansınız yok. Nereye giderseniz, ne yaparsanız, test yaptırmak zorunda olacaksınız. Eğer tüm takımları bir konuma toplamayı düşünüyorlarsa yemekleri yapanları, otelde çalışanları her gün test etmeleri gerekiyor. Bu kolay kolay altından kalkılabilecek bir süreç değil. Bana çok zor geliyor. 

Daha çocuklar sokağa bile çıkamazken basketbol sezonlarına nasıl devam edebiliriz? Okula bile gidemiyorlar. Önceliklerimiz neler? Basketbol sezonuna devam etmenin anlamı ne?”

Thompkins’e katıldığını belirten Hines ise “Ben de aynısını düşünüyorum. Basketbol şu anda ikinci planda kalmalı. Şu anda bu konunun tartışılıyor olması bile garip geliyor. Dünya çapında bir salgın hastalıkla mücadele ediliyor.” şeklinde konuştu.


Kaynak: Hoop Tales

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler