Trabzonspor son çeyrekte galibiyeti kaptı!

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 19. Hafta mücadelesinde Trabzonspor Medical Park, son çeyrekteki etkili oyunuyla Pınar Karşıyaka’yı 67-63 mağlup ederek kritik bir galibiyete imza attı.

Mücadeleye İzmir temsilcisi Kenny Gabriel’ın art arda kaydettiği basketlerle başlarken, karşılıklı basketlere sahne olan ilk beş dakikalık bölüm 9-9’luk eşitlikle geçildi. Ev sahibi ekipte Damian Kulig, konuk ekipte ise Kenny Gabriel takımlarının skor yönünü çekerken, son üç dakikaya 17-14’lük Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle girildi. Kalan bölüm skor yönünden daha kısır geçerken, Can Altıntığ’ın kaydettiği üçlükle birlikte konuk ekip aradaki sayı farkını lehine sekiz sayıya kadar çıkardı. (14-22) Ev sahibi Maurice Kitchen ve Erdi Gülaslan ile arka arkaya isabetler buldu ve farkı dört sayıya indirdi. İlk periyot Erdi Gülaslan’ın basketiyle sonuçlanarak, 22-18‘lik Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe iyi başlayan taraf, Josh Carter ve Kenny Gabriel’ın art arda kaydettikleri üçlüklerle Pınar Karşıyaka oldu. (18-28) Çift hanelerdeki fark çeyrek genelinde devam ederken, ev sahibinin skor yükünü ilk çeyrekte olduğu gibi Damian Kulig üstlendi. Karadeniz temsilcisinde Dwigh Hardy sakatlığı sebebiyle kenara gelmek zorunda kalırken, devrenin son bölümü karşılıklı hatalara sahne oldu. İki ekibin de şut yüzdeleri gözle görülür bir şekilde düşerken, devre arasına 38-28‘lik Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle girildi.

@tsbasket
@tsbasket

İkinci devrenin ilk isabetini Kenan Sipahi kaydederken, aradaki sayı farkı çeyrek başında on üçe kadar çıktı. (28-41) Takımlar ilk bölümde skor üretmekte zorlanırken, Andrija Stipanovic ile sayılar bulan Bordo Mavili ekip farkı tek hanelere indirdi. (32-41) İzmir ekibinin sayı üretemediği bölümü iyi değerlendiren Trabzonspor MP, Courtney Fells ve Andrija Stipanovic’in basketleriyle farkı dört sayıya kadar indirdi ve Ufuk Sarıca’yı mola almak durumunda bıraktı. Moladan iyi dönen Pınar Karşıyaka, üst üste bulduğu sayılarla dört sayıya kadar düşen farkı Josh Carter’ın kaydettiği üçlükle dokuz sayıya kadar çıkardı. (39-48) Son bölüm skor yönünden kısır geçerken, son periyota 52-43‘lük Pınar Karşıyaka üstünlüğüyle girildi.

Son çeyreğe fırtına gibi giren Trabzonspor MP, Berkay Candan ve Damian Kulig’in kaydettiği üçlüklerle aradaki sayı farkını üç sayıya indirdi. (49-52) Konuk ekip Kerem Gönlüm’ün basketiyle nefes alsa da, son çeyrekteki dış şutlarda yakaladığı başarılı yüzdeyi sürdüren ve Berkay-İbrahim ikisiyle birer üçlük daha kaydeden Ahmet Kandemir’in ekibi, bitime altı dakika kala skoru eşitledi. (54-54) Arka arkaya gelen basketler Ufuk Sarıca’ya mola aldırırken, mola dönüşünde de etkili oyununu sürdüren ev sahibi ekip Courtney Fells’in basketiyle öne geçmeyi başardı. (56-54) Fells’in devreye girmesiyle skor üstünlüğünü sonraki bölümde de sürdüren Karadeniz temsilcisi, son üç dakikaya 63-56 üstün girdi. Son dakikalarda iki ekip de sıkça serbest atış çizgisine gelirken, yakaladığı üstünlüğü korumayı başaran ev sahibi mücadeleden 67-63 galip ayrılarak kritik bir galibiyete imza attı.

Bireysel istatistikler

live.tbf.org.tr
live.tbf.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler