Trabzonspor Medical Park’a Son Dakika Şoku

trabzonspor-jpg20131122142008

Dün bir çok kaynak tarafından Rus koç Pashutin’in Tranzonspor ile anlaştığı söylenmişti. Ancak biraz önce şık bir gelişme oldu ve Unics Kazan Pashutin’i yeni koçu olarak açıkladı. Sportando‘nun son dakika olarak geçtiği bilgiye göre Pashutin Tranbzonspor Medical Park’ın değil Rus temsilcisi Kazan’ın yeni koçu oldu.

Bilindiği gibi Evgeniy Pashutin’in ismi daha önce de eski Unics Kazan ile çok güçlü şekilde geçmiş ancak Peduolakis’in takımın başında kalacağı açıklandıktan sonra Rus koçun Trabzonspor MP ile anlaştığı duyurulmuştu.

Trabzonspor Medical Park’ın bu gelişmeler üzerine yaptığı açıklama;

Sezon başında koyduğumuz hedeflere ulaşmak maksadıyla, yeni antrenörümüzün kariyerli olduğu kadar başarıya aç ve tüm mesaisini Trabzonspor Medical Park’a ayırabilecek bir isim olması, çalışmalarımızdaki en önemli kriter oldu.
Başarılı Rus teknik adam Evgeniy Pashutin’i listenin ilk sırasına koyduk. Maddi konularda da anlaşma sağladık.  Ancak Sayın Pashutin’in, bizim takımımızla birlikte, Rus Milli Takımı’ndaki görevini de sürdürmek istemesi, tamamen el sıkışmamıza engel oldu. Evgeniy Pashutin gibi Rus basketbolunda önemli bir yeri ve görevi olan bir antrenörün bu tercihini saygıyla karşıladık. Kendisine, Trabzonspor Medical Park’a gelmek konusunda gösterdiği yoğun ilgi ve isteğe teşekkür edip, tamamen bize konsantre olacak bir koçla çalışacağımızı bildirdik.
Tüm mesaisini bize ayırabilecek, hedeflerimize uygun, kariyerli bir antrenörü takımımızın başına getirmek konusundaki çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Tüm taraftarlarımızın ve camiamızın, Türkiye Basketbol Ligi ve FIBA Eurochallenge Cup’ta başarılara koşan bir Trabzonspor Medical Park izletmek için bugüne kadar harcanan çabaların, misliyle sürdüğünün bilinmesini isteriz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler