EuroChallenge’da oldukça başarılı bir sene geçiren temsilimiz Trabzonspor Medical Park, kendi evinde Avtodor’a karşı oynadığı maçı 94-88 kazanmayı bildi. Bu galibiyetle çeyrek finalin ilk ayağından istediğini alan Trabzonspor Medical Park, ikinci maç öncesinde de 6 sayılık fark yakalamış oldu.

Maça hızlı başlayan Trabzonspor MP ilk çeyrekte 8 sayılık fark yaratarak çeyreği 23-15 önde bitirdi. İkinci çeyrek ise iki taraf için de hücumların konuşup savunmaların sessiz kaldığı bir bölüm oldu. Çeyreği 27-26 deplasman ekibi önde bitirirken soyunma odasına 7 sayılık (49-42) Trabzonspor MP üstünlüğüyle gidildi. 3. çeyrekte üstünlüğü ele geçiren Avtodor hızla farkı eritti. Çeyreği 27-23 önde bitiren ekip farkı 3 sayıya kadar indirdi. Ancak son çeyrekte toparlanan temsilcimiz bu bölümü 22-19 önde kapattı ve maçın sonunda 6 sayılık avantajı yakaladı.

Temsilcimizde Velickovic 25 sayı 11 ribaund ile oynarken Hardy 23 sayıyla Stipanovic ise 14 sayı 11 ribaund ile ona destek verdi.

Avtodor’da ise Courtney Fortson 22 sayı 8 asist Jeremy Chappell ise 15 sayı 6 ribaund ve 3 asist ile mücadele etti.

Trabzonspor Medical Park

tsbox

Avtodor

acvbox

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

1 Comments

  1. yedi - 10/03/2015

    Yerli oyuncuların aldığı süre 40dk bile değil. Üstelik dün Sinan' ı izlemişken :(

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir