Trabzonspor Basket, Pınar Karşıyaka’yı yendi ve Pınar Cup’ta finale yükseldi!

Pınar Karşıyaka’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Pınar Cup hazırlık turnuvasının ikinci karşılaşmasında Trabzonspor Basketbol Kulübü, Pınar Karşıyaka’yı mağlup etti ve finale yükseldi!

Karşılaşma Browning’in sayılarıyla başladı. Oyuna hızlı girmek isteyen Trabzonspor, savunmada yüksek tempoyla oynuyordu. Maça 7-2 önde başlayan Trabzonspor’a yanıt Berk Uğurlu’dan geldi. Dört sayı art arda atan genç yıldız, durumu 7-6‘ya getirdi. Ardından Egemen Güven ritmini buldu ve devreye girerek Pınar Karşıyaka’yı 13-9 öne geçirdi. Zubzic ile farkı ikiye indiren Trabzonspor, Jarred Jones’un sayılarına engel olamadı ve durum 20-14 ev sahibinin lehine oldu. Çeyrek sonunda takımlar karşılıklı sayılar buldu ve ilk çeyrek 24-20 Pınar Karşıyaka’nın üstünlüğüyle sonuçlandı.

İkinci çeyreğe girilirken bambaşka bir Trabzonspor vardı parkede. Bradley Heslip’in üçlüğüyle başlayan seri uzun süre noktalanmadı. Calep Green’in art arda gelen yedi sayısı ve üzerine Heslip’in iki üçlüğü eklenince maçın hikayesi tamamen değişti. Skor 28-37 Trabzonspor lehineydi. Bu skorun ardından Zubzic ile üçlük bulan Trabzonspor farkı 12’ye çıkardı. Pınar Karşıyaka direnmeye çalıştı ve farkı tek haneye indirdi. Takımlar soyunma odalarına giderken skor 52-44 Trabzonspor lehineydi.

Metehan Metin Çetin/TrendBasket
Metehan Metin Çetin/TrendBasket

Üçüncü çeyreğe girilirken momentumu elinde bulunduran Trabzonspor, Eldridge ile art arda iki üçlük buldu. Dustin Hogue ile farkı eritmeye çalışan Pınar Karşıyaka’ya yanıt Calep Green’den geldi. Bütün maçı domine eden Heslip burda da devreye girerek farkı açtı: 63-49 Metin Türen ve Scott Wood ile farkı tek hanelere indiren Karşıyaka, Heslip’in gelen sekiz sayısına engel olamayınca son çeyreğe 69-78 geride girdi.

Karar çeyreğine girilirken Vasiliauskas sayılar bulunca Trabzonspor etkili başladı. Berk Uğurlu ve Dustin Hogue ile sayılar bulan Pınar Karşıyaka, farkı altı sayıya kadar indirdi: 77-83 Eldridge, Heslip devreye girerek üçlükleri yağdırdı ve maçı koparmayı başardı. Çeyrek sonunda hata yapmayan Trabzonspor, maçı 107-86 kazandı ve Pınar Cup’ta finale çıktı.


Maçın İstatistikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler