NBA Doğu Konferansı’nda zirve adaylarından Toronto Raptors, geçtiğimiz sezonu bitiren iki oyuncuya kontrat verdi.

 

Kariyerinde ilk kez 2016-17 sezonunda ABD dışına çıkan 24 yaşındaki Miller, ALBA Berlin adına 40 maça çıktı. 2.01 boyundaki kanat oyuncusu bu mücadeleleri 18.7 dakika, 6.8 sayı, 3.3 ribaund, 1.1 asist ile bitirerek ilk Avrupa deneyimini noktaladı. Miller’ın Raptors ile çift yönlü bir kontrat imzaladığı ifade ediliyor.

Çift yönlü kontratlar NBA ile NBA Gelişim Ligi’nin arasında kalmış, hibrit oyuncular için verilmekte. Yeni CBA ile takımlara en fazla iki tane çift yönlü kontrat imzalama hakkı tanındı. 15 kişilik bir NBA rotasyonunda çeşitli sebeplerden bir eksik oluşması durumunda takımlar bu oyuncuları herhangi bir başka kontrat imzalamaksızın kadrolarına alabilecek. Eski sistemde Gelişim Ligi’nde yer alan bir oyuncuyla geçici bir süre için ayrı bir kontrat imzalamak gerekiyordu. Çift yönlü kontrata sahip bir oyuncu bir NBA takımının kadrosuna en fazla 45 gün yer alabilir. Bu sürenin aşılması durumunda oyuncunun kontratı sürekli kontrata çevrilir.

Raptors’ın bir diğer transferi, Las Vegas Yaz Ligi kadrosunda da yer verdiği forvet Alfonzo McKinnie. Eastern Illinois ve Green Bay’de geçirdiği NCAA kariyerinin ardından 2015 NBA Draftı’nda seçilmeyen McKinnie, sonraki sezon Meksika’da forma giydi. Geçen sezon Chicago Bulls’un Gelişim Ligi takımı Windy City Bulls’da oynayan 24 yaşındaki oyuncu nihayet hayaline ulaştı ve Raptors’dan çok yıllı bir kontrat aldı.

İki kontratın da finansal şartları takım politikası gereğince açıklanmadı.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir