Tornike Shengelia: ”Bir insan olarak tepkimizi ortaya koyduk”

Tornike Shengelia, Türkiye – Gürcistan maçında yaşanan olaylarla alakalı açıklamalarda bulundu.

Furkan Korkmaz ile Duda Sanadze olaylarına karışan isimlerden biri olan Tornike Shengelia, bu tartışmayla alakalı açıklamalarda bulundu.

Tornike Shengelia’nın yaptığı açıklama şu şekilde:

Ortada bir şey yokken çirkin bir durum yaratıldı ve uygunsuz bir şekilde ele alındı. Her iki ekip durumu kolayca engelleyebilirdi. Bir yandan bu duruma farklı tepki vererek duygularımızın bizi ele geçirmesine engel olabilirdik. Daha iyi iş çıkarabilirdik. Bir insan olarak tepkimizi ortaya koyduk.

Aynı zamanda bir tartışma yaşandığında o tartışma her zaman sahada kalmalıdır. Diğer takımın oyuncularından arkadaşlarının, ailelerinin ve binlerce taraftarın önünde tünele giderek kavgaya orada devam etmelerini istememelisiniz.

Sadece bunlar değil, soyunma odasına gidilirken provakasyonlar devam etti. Bizlere her türlü şeyi söyleyerek yaptıkları el hareketleriyle adeta kavgaya çağırdılar.

Ayrıca Türkler tarafından medyaya yapılan açıklamalar olaydan çok farklı bir tablo çizdi. Bu durum Türk taraftarların bize ve ailemize karşı saldırganlığını körükledi. Rahatsız edici mesajlar ve ölüm tehditleri içeren bir saldırganlıkla üstümüze geldiler.

1 Yorum

  1. Ispanyada oynamış bir oyuncunun böyle yalanlar söylemesi hiç hoş degil.Euroligde Nikola Kaliniçe nasıl saldırdıgını unutmadık.Resmen oyuncularımız lincten döndü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler