Torku Konyaspor’da Tucker olayının perde arkası

Torku Konyaspor’da Clay Tucker’ın beklenmedik bir şekilde takımdan gönderilmesinin sebebi ortaya çıktı. Torku Konyaspor başkan yardımcısı Kerem Öten, yaptığı açıklamayla konuya açıklık getirdi.

Tucker’ın gönderilmesine TED Kolejliler maçının ardından yaşananların sebep olduğunu belirten Öten: İnsanların kafasında ‘Sayı kralı olan oyuncu gönderilir mi?’ şeklinde bir düşünce olabilir. TED maçının ardından soyunma odasında yaşananların ardından takımda kalma şansı yoktu. Kimse bu kulübün başkanından, yöneticisinden ve antrenöründen önde değildir. Başkanımız maçtan sonra soyunma odasına inerek oyuncuları tebrik etti. Orada Tucker’a da soru sordu. Clay Tucker’ın kulüp başkanına kullandığı ifadeler, hatta ayağa kalması ve yürümesi onun burada bulunmamasını gerektiriyordu. Biz gereğini yaptık. Ödemesinden sadece 11 gün geçmişken parayı öne sürmesi, hocayı eleştirmesi ve diğer takım arkadaşlarının yanında başkanın üzerine yürüyerek konuşması kulüpten gönderilmesine yol açtı. Biz karar verdik onu göndermeye. Kulüp başkanına saygısızlık eden birinin takımda kalması söz konusu olamaz.” şeklinde konuştu.

Oyuncu transferi için girişimlerinin olduğunu da söyleyen Öten: “Oyuncu arayışlarına başladık. Aziz Bekir Hocamızla yapacağımız son değerlendirmenin ardından transferi gerçekleştireceğiz. Oyuncunun Daçka maçında oynama oranı için yüzde 49 diyebilirim.” dedi.

Torku Konyaspor ligde Pazartesi günü saat 19:00’da Darüşşafaka Doğuş’a konuk olacak.

Kaynak: Anadolu’da Bugün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler