Fransa Milli Takımı’nın başarılı ismi olan Tony Parker, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları öncesinde Fransız haber ajansı AFP’ye turnuvayla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz şubat ayında Fransız RMC radyo kanalı TP Show’a konuk olan Tony Parker, eşinin hamileliğinden dolayı ilk defa orada Rio Olimpiyat Oyunları’nı kaçırabileceğinin sinyallerini vermişti ancak sonrasında kararını vermiş ve takıma katılmıştı. Açıklamalarına bu konuyla ilgili konuşarak başlayan Fransız oyuncu, konuşmasının devamında da her takım gibi altın madalya kazanmak istediklerini ancak buna takıntılı olmadıklarını söyledi.

Tony Parker: ”Bebeğimi bırakmak kolay değildi. Mükemmel derecede motiveyim. Fransa takımının stiliyle bitirmek istiyorum. On beş on altı yıldır her yaz hayatımda. Bu takıma elemelerde ve olimpiyat öncesi turnuvada yatırım yaptım ve şimdi buradayız. Madalya almak istiyoruz. Eğer madalya kazanırsak bonus olur ancak buna takıntılı değiliz. Şu ana kadar başardıklarımızla da gurur duyuyorum. Eurobasket’te Fransa’ya ilk altın madalyasını getirmek bir rüya gibiydi ancak bunu Euro 2013’te başardık. En alt seviyeden başlayarak bu takımı üst seviyelere çıkardık.” şeklinde konuştu.

Hazırlık maçlarının üçünde de rakiplerine yenik düşmelerinin çok da belirleyici bir etken olmadığını, aslında önemli olanın çeyrek finallere hazırlıklı olmak gerektiğini vurgulayan Tony Parker, açıklamalarını şu cümlelerle noktaladı: ”Önemli olan çeyrek finallerde hazır olmak. Dört yıl önce Londra’da grup aşamasında harika oynadık ve dört galibiyet alarak sadece bir kez yenildik. Sonrasında çeyrek finalde İspanya’ya kaybettik. Bu maçı kaybettiğinizde her şey bitiyor. Kazanırsanız da madalya için iki şansınız daha oluyor.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir