Tomislav Mijatovic: “Erdem Can harika bir koç”

Tomislav Mijatovic, Sırp basınına açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes’in bu hafta oynayacağı Partizan maçı için Sırbistan’da bulunan Tomislav Mijatovic, burada Sırp basınına kapsamlı bir röportaj verdi. Sport Klub’a konuşan Sırp koç; Anadolu Efes’in kulüp yapısı, eski koç Erdem Can ve Vasilije Micic hakkında açıklamalar yaptı.

15 yıla yakın bir süredir bulunduğu Anadolu Efes’te birçok iniş ve çıkışa şahit olan Mijatovic, kulübün vizyonunu ve son yıllardaki yükselişini şu şekilde değerlendirdi:

“Anadolu Efes, olağanüstü bir liderliğe ve kulübü her açıdan büyütmeye kendini adamış bir başkana sahip. Öte yandan bize basketbol açısından en modern parçalara sahip olmamız için her zaman destek veren harika bir yönetimimiz var. Bu nedenle Avrupa basketbolundaki devlerin yanında yerimizi aldık ve finaller oynayıp şampiyonluklar kazandık.”

Mijatovic, takımın başına geçtikten sonra Efes’in Erdem Can dönemine göre daha iyi gitmesinin sebebinin ne olabileceği yönündeki soru üzerine ise payeyi oyunculara verdi:

“Bunu bir gösteri haline getirmeye gerek yok. Ben öyle görmüyorum. Erdem, kariyerindeki hiçbir şey şans eseri olmayan, genç yaşta EuroCup’ın en iyi koçu seçilmiş harika bir koç. Ayrılırken de oturup konuştuk ve bana şans diledi. Takım ise oyuncuların ve onların arzusu sayesinde, ayrıca fiziksel olarak daha iyi bir duruma geri dönmeleri nedeniyle daha iyi hale geldi. Bazı sakat oyuncularımız da geri döndü. Onlar olmasaydı bunların hiçbiri mümkün olmazdı.”

Tomislav Mijatovic, takımın eski yıldızı Vasilije Micic hakkında da konuştu. Sırp koç, yıldız ismin büyük bir hayranı olduğunu söyledi:

“Ben büyük bir Vasa hayranıyım. O, her şeyi kanını vererek hak etti. Tam da bu nedenle onun büyük hayranıyım. Onu tabii ki çok özlüyoruz. Bizim için ne kadar önemli biri olduğunu anlatmak için uğraşmama gerek yok.”

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler