Tolga Öngören: “İlk önceliğimiz Türk koçlar ama henüz hiç kimseyle el sıkışmadık” | TB ÖZEL

Basketbol Şampiyonlar Ligi ve ING Basketbol Süper Ligi’nin iddialı ekiplerinden TOFAŞ’ın genel menajeri Tolga Öngören TrendBasket’e konuştu.

Orhun Ene’nin görevi bırakmasının ardından TOFAŞ’ın olası koç adaylarıyla ilgili basında çıkan haberler hakkında açıklamalarda bulunan Öngören, henüz hiç kimseyle el sıkışmadıklarını ancak ilk önceliklerinin Türk koçlar olduğunu ifade etti.

Tolga Öngören’in konuyla ilgili yaptığı açıklamaların tamamına haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

“İlk önceliğimiz Türk koçlar ama yazılıp çizildiği gibi, henüz hiç kimseyle anlaşmadık. Şu aşamada kesinleşmiş bir durum olmadığını kesinlikle söyleyebilirim. Biz, TOFAŞ olarak Türk koçlara çok değer veriyoruz ve onlar için yeni fırsatlar yaratmak istiyoruz. TOFAŞ’ın vizyonu ve misyonu doğrultusunda hareket edecek, sadece bu sezonun değil, önümüzdeki birkaç yılın planlamasını yapabileceğimiz Türk koçlarla görüşüyoruz.”

“Buradaki temel amaçlarımızdan biri de Türk koçlara hem oyuncu hem de takım gelişimine yönelik yeni alanlar yaratabilmek. Tüm samimiyetimle söylüyorum önümüze 12-14 tane yabancı koç ismi geldi, bize önerildi. Hiçbiriyle ilgilenmiyoruz. Türk koçlar için yeni kapılar açmak ve bizim vizyonumuzla örtüşen insanlarla yola çıkmak istiyoruz.”

“Şu an takım çalıştırmayan koçlarımızdan Oktay Mahmuti, Ahmet Çakı ve Hakan Demir ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu görüşmeler öyle yarım saatte oturup karara varabileceğiniz işler değil. Burası kurumsal bir yapı ve biz de TOFAŞ Spor Kulübü’nün kurumsallığı doğrultusunda hareket ediyoruz.”

“Göreve başlayacak koçumuz da muhtemelen takımın başında gelecek haftadan itibaren yer alabilecek. Fenerbahçe maçına anlaşacağımız koç aramıza henüz katılmış olacağı için asistan koçumuzla çıkacağız. Vize işlemleri de yetişmeyeceği için hafta içi Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız Keravnos Strovolos maçı da aynı şekilde olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler