Tolga Öngören: “Basketbol Şampiyonlar Ligi finallerini Bursa’ya getirmek istiyoruz” #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcilerimizden TOFAŞ, yeni sezon öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Gelecek sezon Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde SIG Strasbourg, Filou Oostende ve BC Kalev takımlarıyla F Grubu’nda mücadele edecek olan TOFAŞ’ın genel menajeri Tolga Öngören, yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

TOFAŞ’ın yeni sezon yapılanması hakkında konuşan Öngören, Pako Cruz ve Kasey Shepherd gibi önemli hamleler yaptıklarını belirtirken ayrılan oyunculara her zaman kapılarının açık olacağını söyledi:

“Biz bu sezonun hazırlığını yaparken bazı değişikliklere gittik. Geçen sene yapımıza uymayanlarla yollarımızı ayırdık. Bir de Tarik Phillip örneğinde olduğu gibi başka yere gitmek isteyenler oldu. Onun bir buy-out durumu vardı. Onları da anlayışla karşıladık. Çünkü istedik ki yüzde 100 bizi isteyen, Türkiye Ligi’nin ve TOFAŞ’ın kıymetini bilen oyuncularla beraber olalım. Jeremy Simmons ve Tomislav Zubcic zaten devam ediyorlardı. Üstüne Berkan’ın ayrılmasından sonra Elgin Cook tercihini kullandık. Pako Cruz gibi ligin sayı kralı ve Kasey Shepherd gibi Şampiyonlar Ligi’nin MVP’sini transfer ederek kadromuzu oluşturduk.

Berkan Durmaz bir karar verdi, saygı duyuyoruz. İnşallah onun adına her şey daha iyi olur. Mert Konuk geçen sene az süre aldığı için ayrılmak istedi. Kontratlı olmamıza rağmen anlayışla karşıladık, izin verdik. Umarım iyi yerlere gelecektir. TOFAŞ’ın kapısı ona da Berkan’a da açıktır herkes olduğu gibi.” 

Basketbol Şampiyonlar Ligi final Final Four’unu Bursa’ya getirmek istediklerini kaydeden Öngören, “Bu ne zaman olur göreceğiz. Ama orta vadede bunu yapmak istiyoruz. Basketbol Süper Ligi’nde mutlaka play-off ve üst taraflarda olmak istiyoruz. Ama bunu yaparken de her sene bir yüz çıkarmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu sezonki bir diğer hedeflerinden biri altyapıdaki oyuncularını lig seviyesine yetiştirmek olduğunu belirten genel menajer, TOFAŞ’ın BGL takımından gelen genç oyuncularla beraber 15 kişilik kadrolarının yaş ortalamasının 23.6 olduğunu aktardı.

Basketbol Şampiyonlar Ligi arenasındaki ilk maçına 5 Ekim’de çıkacak olan TOFAŞ, Bursa’da Filou Oostende ekibini konuk edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler