#Tokyo2020 kadınlarda bronz madalya Fransa’nın!

Tokyo Olimpiyat Oyunları kadınlar basketbol bronz madalya maçında Fransa, Sırbistan ile karşılaştı. 

İlk çeyrekte Yvonne Anderson ve arkadaşları Sırbistan adına daha etkili taraf olurken, Fransa’ya karşı skor ve oyun üstünlüğünü sağlamayı başardı. Topu daha iyi dolaştıran ve isabetli şut denemeleriyle çeyreği önde götüren Sırbistan, ilk çeyrek sonunda 23-19 üstün gelen taraf oldu.

İkinci çeyrekte açılan Fransa, Sandrine Gruda’nın devreye girmesiyle bir anda üstünlüğü ele geçirdi. Anderson ve diğer Sırbistan kısalarının yanlış kararları oyunun akışını değiştirirken bu sefer şutları sokmaya başlayan takım Fransa oldu. Büyük çekişmeye sahne olan ilk yarıda karşılıklı basketlerle devam eden denge, Fransa’nın bulduğu şutla bozuldu ve soyunma odasına 43-40’lık skorla girildi.

Endene Miyem ve Marine Fauthoux ile etkili olan Fransa, yayın gerisinden isabetlerini artırırken kısalarından ekstra katkılar almayı sürdürdü. Gabby Williams’ın durdurulamaz şut performansı ikinci yarı boyunca devam ederken, Sırbistan’da Yvonne Anderson takımın en verimli hücum eden oyuncusu olmasına rağmen yer yer yaptığı basit hatalarla farkın açılmasına engel olamadı. Oyun üstünlüğünü tamamen ele geçiren Fransa Marine Johannes’in de alışkın olduğumuz şutlarını göstermesiyle iyice rahatladı. Sırbistan’da Anderson ve Jelena Brooks’un çabaları uzun süre farkın kapanmasına engel olamadı. Maçın sonlarında yaptığı tam saha baskı ve iyi mücadeleyle farkı tek hanelere de düşüren Sırbistan, Williams ve Johannes’in kritik basketlerine engel olamadı ve parkeden 76-91 mağlup ayrıldı.

Fransa’da Gabby Williams 17, Endene Miyem 16 ve Sandrine Gruda 14 sayıyla bronz madalyanın gelmesinde önemli rol oynadı. Son Avrupa Şampiyonu Sırbistan’da ise Yvonne Anderson’ın 24, Jelena Brooks’un ise 14 sayılık katkıları mağlubiyeti önleyemedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler