TOFAŞ’tan play-off yolunda Beşiktaş Icrypex’e karşı önemli galibiyet! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi 26. hafta mücadelesinde TOFAŞ, sahasında Beşiktaş Icrypex’i konuk etti.

ING Basketbol Süper Ligi 26. haftada cumartesi gününün kapanış maçı TOFAŞ ve Beşiktaş Icrypex’i karşı karşıya getirdi. Play-off potasını yakından ilgilendiren bu kritik karşılaşmayı ev sahibi ekip yakın geçen bir mücadele sonucunda 81-80 kazandı. TOFAŞ bu sonuçla birlikte ligde 15. galibiyetini alarak play-off yolunda önemli bir adım attı. Beşiktaş ise 13 galibiyette kalarak sezonu ilk sekizde bitirme şansını biraz daha zora soktu.

Karşılaşmanın ilk bölümlerinde iki ekipten herhangi biri sivrilemezken, TV molasına da 10-10 eşitlikle gidildi. Bu bölümlerde Beşiktaş’ın attığı tüm sayılar yerli oyuncularından geldi. 10 sayının tamamına Kenan Sipahi – Egehan Arna – Furkan Haltalı üçlüsü imza attı. İlerleyen bölümlerde de yerli oyuncular Beşiktaş’ı skorda tutmaya devam ederken ilk çeyrek 24-21 TOFAŞ üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci çeyrekte Beşiktaş, yabancı oyuncularının devreye girmesiyle rakibini yakalamayı başardı. Yaklaşık altı dakikalık bir süre boyunca önde kalmayı başaran konuk takım, devrenin bitimine iki dakika kala skor üstünlüğünü yeniden rakibine kaybetti. Son bölümlerde üstünlük bir kere daha el değiştirdi ve soyunma odasına önde giden taraf 43-45 ile Beşiktaş Icrypex oldu.

İkinci yarının başlangıcıyla birlikte de ilk yarının senaryosu değişmedi. Skor üstünlüğünün taraflar arasında sürekli el değiştirdiği çekişmeli bir 5.5 dakikanın ardından üçüncü çeyreğin ilk molasına 55-56 Siyah Beyazlılar önde gitti. Mücadelenin final periyoduna gidilirken ise skor tabelası oynanan 30 dakikayı özetler bir durumdaydı: 63-63

Son çeyrekte de gidişatta farklılık olmadı. İki takım da birbirine tam anlamıyla diş geçiremezken fark neredeyse tek topun bile üstüne hiç çıkmadı. Karşılaşmanın son üç dakikasına yine 74-74 eşitlikle girildi. Yine yakın geçen dakikaların ardından son 10 saniyeye Beşiktaş’ın 79-80 üstünlüğüyle girildi ve maç son saniyelere sıkıştı. Maç topunda çember altından isabeti kaydeden Muhsin Yaşar takımını 81-80 öne geçirdi. Kalan 1.7 saniyede Beşiktaş basket bulmayı başaramayınca mücadele de aynı skorla sona erdi: 81-80

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 24-21
  2. çeyrek: 43-45
  3. çeyrek: 63-63
  4. çeyrek: 81-80

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler