Tofaşlı Ata Can Atsüren Amerika yolcusu #NCAA

Ata Can Atsüren, NCAA Division 1 takımlarından Drexel Üniversitesi’nden burs teklifi aldı.

Geçtiğimiz sezon Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi finalisti Tofaş‘ın bir parçası olan Ata Can, şutör gard pozisyonunda oynuyor. Skorerliği ile öne çıkan oyuncu, 2018-2019-2020 yıllarını kendi kategorisinde sayı kralı olarak tamamlamıştı.

Gelecek sezon NCAA kariyerine başlayacak Ata Can Atsüren: “Bugüne gelene kadar büyük TOFAŞ Spor Kulübü ailesinde, birbirinden değerli birçok antrenörle çalışma fırsatı buldum. Onlarla ve takım arkadaşlarımla birlikte, birçok başarıya ulaştık. Bu zamana kadar bana gösterdikleri emekler için, tüm antrenörlerime çok  teşekkür ederim. Özellikle de  Tofaş Spor Kulübü’nde Genel Menajer Tolga  Öngören’e ve her türlü zorluğu aşmamda bana yol gösteren Samir Seleskovic’e çok teşekkür ediyorum. İyi bir basketbolcu olmak en büyük hayalim. Bundan bir yıl önce NCAA takımlarından teklif aldığımda çok heyecanlandım. Ailem ve TOFAŞ Spor Kulübü yöneticileri ile durumu değerlendirdik. Basketbol oynamak ve iyi bir eğitim almak için hayatım boyunca İngilizcemi geliştirmeye çalıştım ve aynı zamanda antrenmanlarımı da hiç aksatmadım.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Ata Can Atsüren’in sporcu bursu sürecinden bahseden Play Sports Abroad Kurucu Ortağı ve Sporcu Eğitim Danışmanı Emir Demirkıran: “Açıkçası bizler, Ata Can’daki yeteneği görür görmez, onun NCAA Division 1’e ait olduğunu biliyorduk. Bununla beraber sporcunun çalışma etiği, bu oyuna olan sevgisini ve ABD hedefindeki kararlılığını, 2021 mezun sınıfında başka hiçbir oyuncuda göremedik ve bu da bizi çok heyecanlandırdı. Burs aşamasında zor bir süreç yaşadık ama orayı çok fazla hak eden bir oyuncu olduğu için, bu süreç de kendisinin hak ettiği şekilde sonuçlandı.” diye konuştu.

Ata Can, 2020-2021 sezonunda  Türkiye 2.’si oldukları Garanti BBVA Basketbol Gençler Ligi’nde 12 maçta 13.5 sayı, 4.2 ribaund, 2.1 asist ortalamalarıyla oynarken, Fenerbahçe ile  oynanan final karşılaşmasında 22 sayı,7 ribaund kaydetmişti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler