Basketbol Şampiyonlar Ligi B Grubu’ndaki temsilcimiz TOFAŞ, yenilgisiz grup lideri JDA Dijon ile Bursa Nilüfer Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Ev sahibi ekip geçen haftadan sonra bu hafta da uzatmada mağlubiyeti tattı.

Hücumda topu çok iyi paylaşarak ve dolaştırarak başlayan TOFAŞ, agresif Dijon savunmasının çalışmasına engel oldu. Hücumda sınırlı rakibine yarı sahada ikili oyunlar dışında fırsat vermeyen ekibimiz, ikinci çeyrekten itibaren kısır bir hatalar döngüsüne rakibiyle birlikte girdi. İkinci çeyrekte toplam 18 sayı olurken, devre boyu serbest atış çizgisine gidemeyen TOFAŞ ikinci yarıda bu departmanı düzeltti. Sean Kilpatrick ve Akoon-Purcell ile maçta kalan Bursa ekibi, 40. dakikada Berkan Durmaz’dan gelen iki üçlüğe rağmen David Holston’ın iki üçlüğünü durduramayınca maç uzadı. Uzatmada, son çeyrekte olduğu gibi, parlayan Holston Fransa temsilcisine galibiyeti getirdi. TOFAŞ, geçen haftaki ERA Nymburk mücadelesinin ardından bir kez daha uzatmada kaybetti; gruptaki üçüncü maçında ikinci kez yenildi.

 

Çeyrek Skorları

  • 19-19
  • 28-28
  • 48-47
  • 68-68
  • 81-87

Öne Çıkan Performanslar

23 sayı, 4 ribaund, 4 asist üreten Sean Kilpatrick; 17 sayı, 9 ribaund, 5 asist ile mücadele veren Berkan Durmaz; 12 sayı, 10 ribaund, 3 asist, 2 top çalma kaydeden Jeremy Simmons ve 19 sayı, 5 ribaund, 5 asistlik performansıyla DeVaughn Akoon-Purcell, TOFAŞ’ı galibiyete taşıyamadı.

Dijon adına 17 sayı, 10 asistle oynayan David Holston maçın yıldızıydı. Axel Julien 14 sayı, 9 asist; Alexandre Chassang 14 sayı, 6 ribaund ve Hans Vanwijn 13 sayı kaydederek galibiyette önemli rol oynadılar.

Gelecek Hafta

TOFAŞ, iki haftalık bir araya girecek Basketbol Şampiyonlar Ligi’ndeki yolculuğuna JDA Dijon ile grup aşamasında oynayacağı ikinci karşılaşmayla devam edecek. 16 Aralık Çarşamba akşamı oynanacak mücadelenin adresi JDA Dijon’un evi Palais des Sport Jean-Michel Geoffroy.


Maçın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir