Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Arel Üniversitesi Büyükçekmece’yi sahasında ağırlayan TOFAŞ, bol çekişmeye sahne olan mücadeleden 97 – 83 skorla galip ayrılmayı başardı.

Karşılıklı basketlerle başlayan karşılaşmanın ilk çeyreğinde skor dengeli ilerledi. Çeyrek bitimine üç dakika kala 15 – 14 önde olan TOFAŞ, rakibinin Deniz Kılıçlı ile öne geçen rakibine Kyle Weems ile karşılık vererek çeyreği 22 – 20 önde tamamladı. Başa baş geçen bir ilk çeyreğin ardından ikinci periyoda fırtına gibi başlayan Bursa ekibi, 8 – 0’lık seri kaydederek aradaki farkı çift hanelere taşıdı. Arel Üniversitesi Büyükçekmece, sonrasında toparlanarak geriden gelmeyi denese de TOFAŞ farkın kapanmasına izin vermedi. Devre, 47 – 40 bir kez daha ev sahibi takım üstünlüğüyle geçildi.

İlk çeyrekteki takım performansının ardından kötü bir çeyrek geçiren Arel Üniversitesi Büyükçekmece, soyunma odasından iyi geldi ve çeyreği 21/28 sayı üstünlüğüyle kapattı. Aradaki farkı ortadan kaldırmayı başarıp bir de öne geçen konuk takım, Sammy Mejia’nın beraberliği getiren basketinin ardından çeyreği 68 – 68 berabere tamamladı. Heyecanlı bir çeyreğin geride bırakılmasının ardından oyunda son bölüme adım atan takımlardan hızlı çıkan taraf TOFAŞ oldu. Bölümün başında art arda bulduğu kritik sayılarla araya yeniden fark koyarak öne geçen Bursa temsilcisi, maçın bitimine yaklaşık üç buçuk dakika kala farkı çift hanelere kadar taşıdı. Jeff Withey’in basketiyle skoru 90’a taşıyan ev sahibi takım, mücadeleden son çeyrekteki performansıyla 97 – 83 galip ayrıldı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 22 – 20
  2. çeyrek: 47 – 40
  3. çeyrek: 68 – 68
  4. çeyrek: 97 – 83

TOFAŞ – Arel Üniversitesi Büyükçekmece karşılaşmasının bireysel istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir