TOFAŞ: Beklenenden fazlasını sunabilir #BasketballCL | Köşe yazısı

TOFAŞ, kadrosunda hücum potansiyeli yüksek olan çok önemli oyunculara sahip. Öyle ki kadrosunun neredeyse yarısı hücum özellikleriyle öne çıkıyor. Bunlardan en önemlisi ve sezon boyunca bel bağlaması muhtemel isimler ise Tomislav Zubcic, Pako Cruz ve Kasey Shepherd. Ancak Berk Uğurlu ve Yiğit Arslan’ın hücum katkısı, Elgin Cook ve Jeremy Simmons gibi yırtıcı isimlere de sahip. Muhsin Yaşar ise elde ettiği gelişimle takımına geçen sezondan daha çok şey verecek gibi duruyor.

Evet, hücum meziyetleri ile öne çıkan sekiz isim saydık. Temsilcimizin BCL kadrosunda ise zaten toplam 14 oyuncu bulunuyor. Bu da demek oluyor ki Bursa ekibi, sezon boyunca üretmekte sıkıntı yaşamayacak. Üretemezse sürpriz olur desek de yanılmayız.

TOFAŞ
TOFAŞ Spor Kulübü (@TofasSporKulubu)

Pako Cruz ve Kasey Shepherd’ın birebirdeki etkinliği, Yiğit Arslan ve Tomislav Zubcic’in önemli ceza şutörleri olması direkt skor anlamında çok önemli silahlar. Bununla beraber Cruz ve Shepherd, ikili oyunda da takımını besleyen isimler. Keza Berk de ikili oyunlarda oldukça etkin ve bu isimlerin varlığı bize temsilcimizin set hücumunda sıkıntı yaşamamasını vadediyor.

Aynı zamanda TOFAŞ, hızlı hücumlarda da yeni kurulmuş ve henüz sezonun başında olan bir takım olmasına rağmen organize bir görüntü verdi. Bu “organize olma” durumu henüz set hücumları üzerinde tam anlamıyla oturmasa da bu durum için de zamana ihtiyaç olduğu ortada. Sezon ilerledikçe temsilcimiz, set hücumunda da işleri oturtarak son derece konforlu maçlar çıkarabilir. Tabii savunma organizasyonunda da işler böylesine etkili olursa…

Hücum gücü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler