TKBL toplantısında yabancı sayısı için 5 farklı öneri

tkbl_4DZAA

TKBL kulüplerinin temsilcileri ile TBF yetkilileri; yabancı sayısı ve lig takvimi konularını görüştü. Son zamanlarda toplantıya temsilci göndermeyen Fenerbahçe de dahil bütün kulüplerin temsilcilerinin katıldığı toplantıyı TBF Başkan Yardımcısı Harun Erdenay ve Genel Sekreter Celal Arısan kısa sürelerle takip etti, TBF’yi Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş ile Milli Takım menajerleri temsil etti.

Yabancı sayısı konusunda kulüpler arasında konsensus sağlanmadı ve 5 ayrı öneri geldi.

ÖNERİLER
Toplamda ve sahada 4 yabancı: Galatasaray, Hatay BŞB, Orduspor, Beşiktaş
Toplamda ve sahada 5 yabancı: AGÜ, ASKİ, Osmaniye, Edirnespor
FIBA kuralları (2’si kıta dışı sınırsız yabancı): Fenerbahçe
Toplamda 4, sahada 3 yabancı (Bugünkü uygulama): BOTAŞ, İÜ BGD
5+1: Ormanspor, Mersin BŞB, Canik Belediye

Öte yandan bu sezon play-off’ların Kadınlar Euroleague öncesinde mi, sonrasında mı başlayacağı konusunda da görüş birliğine varılamadı.

Liglerin gelecek sezonki başlama tarihi konusunda bazı temsilciler WNBA sezonunun bitmesinin beklenmesine devam edilmesi önerirken, bazı temsilciler ise takvimin sıkışmaması açısından beklenmemesini önerdi. Bir öneri de WNBA sezonunun bitmesinden sonra başlanması halinde ligin her iki yarısının birinci ve ikinci haftalarının bir merkezde toplanarak üst üste Cumartesi ve Pazar günleri oynanarak iki hafta tasarruf edilmesi şeklinde oldu.

Kulüp yetkilileri TBF’nin bu konularla ilgili kararını en geç bir hafta içinde vermesini istediler.

Öte yandan TBF’deki toplantıdan önce BOTAŞ ve dört İstanbul takımı dışındakilerin sabah kendi aralarında toplantı yaptığının öğrenilmesi diğerleri tarafından hoş karşılanmadı.

basketfaul

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler