TKB2L’den düşürülen kulüplerden, TBF’ye veryansın

tkb2l

TKB2L’de TBF’nin toplantısına davet edilmeyen ve TKBL’nin Süper Lig olmasıyla yeni oluşturulacak TKBL’de düşünülmeyen 10 kulüp, ortak bir bildiri yayınlayarak, bu kararın 2015-16 sezonunda geçerli olamayacağını savundu ve yasal yollara başvuracaklarını duyurdu.

Kulüplerin ortak açıklaması şöyle:

“Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerinin ve TKB2L’de mücadele eden bazı kulüplerin 26 Mayıs 2015 ve 04 Haziran 2015 tarihlerinde toplantı yapıp 2015-2016 sezonu uygulanacak statü hakkında bazı prensip kararları aldığını öğrenmiş bulunmaktayız. 34 takımın mücadele ettiği TKB2L’de bu toplantıların ve alınan kararların bütün kulüplerinin katılımıyla yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle bir alt ligde oynaması planlanan 10 kulübün toplantıdan habersiz olması bizleri son derece rahatsız etmiştir.

2014-2015 Lig Yönergesi’nde, TKB2L takımlarının bir sonraki sezon TKB3L veya TKBL’nin isminin Süper Lig olarak değiştirilmesiyle otomatik olarak “yeni TKBL”de yer alacağı hakkında herhangi bir ibare bulunmamaktadır. 2014-2015 ve 2015-2016 sezon planlarını bu yönergeye göre yapan hatta bu sezonki transfer çalışmalarına başlayan kulüpleri zor durumda bırakmıştır. Zamansız alınan bu prensip kararlarının hayata geçmesi durumunda Türk Kadın Basketbolu’nun olumsuz etkileneceği düşüncesindeyiz.

Şu an ortada ciddi bir bilgi kirliliği var. Basketbol Federasyonu en kısa zamanda bir açıklama yapıp kulüplerin kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmalıdır.

Türkiye Basketbol Federasyonunun yapacağı açıklama sonucunda mağdur edilmemiz durumunda yasal yollara başvurarak hukuki haklarımız saklı kalmak koşuluyla sürecin takipçisi olacağımızı bildiririz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

TÜBAD yabancı antrenör çalıştırma konusunda birtakım şartlar önerdi

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve CEO Ömer Onan ile bir toplantı düzenleyen TÜBAD yönetimi bir açıklama yayınladı. TÜBAD'ı temsilen Başkan Aydın...

Akgün Altuğ: “Sakarya Büyükşehir Basketbol şehrin en önemli yapı taşlarından biri.”

Sakarya Büyükşehir Basketbol'un bugün (07.12) düzenlediği basın toplantısında Kulüp Başkanı Akgün Altuğ önemli açıklamalarda bulundu. Kulüp Başkanı Akgün Altuğ, Genel Sekreter Cavit Akova, Koç Selçuk Ernak, Takım Kaptanı Tufan Önen ve oyunculardan Lazeric...

İşlerin yolunda gitmediği Yalova Group Belediyespor, basın açıklaması yaptı

Türkiye Basketbol Ligi'nde sekiz hafta sonunda ucu ucuna kaybettiği maçlar neticesinde henüz galibiyeti bulunmayan Yalova Group Belediyespor, basın açıklaması yaptı. Hakemlerin maçlarındaki performansı ve yerli...