TKB2L’den düşürülen kulüplerden, TBF’ye veryansın

tkb2l

TKB2L’de TBF’nin toplantısına davet edilmeyen ve TKBL’nin Süper Lig olmasıyla yeni oluşturulacak TKBL’de düşünülmeyen 10 kulüp, ortak bir bildiri yayınlayarak, bu kararın 2015-16 sezonunda geçerli olamayacağını savundu ve yasal yollara başvuracaklarını duyurdu.

Kulüplerin ortak açıklaması şöyle:

“Türkiye Basketbol Federasyonu yetkililerinin ve TKB2L’de mücadele eden bazı kulüplerin 26 Mayıs 2015 ve 04 Haziran 2015 tarihlerinde toplantı yapıp 2015-2016 sezonu uygulanacak statü hakkında bazı prensip kararları aldığını öğrenmiş bulunmaktayız. 34 takımın mücadele ettiği TKB2L’de bu toplantıların ve alınan kararların bütün kulüplerinin katılımıyla yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle bir alt ligde oynaması planlanan 10 kulübün toplantıdan habersiz olması bizleri son derece rahatsız etmiştir.

2014-2015 Lig Yönergesi’nde, TKB2L takımlarının bir sonraki sezon TKB3L veya TKBL’nin isminin Süper Lig olarak değiştirilmesiyle otomatik olarak “yeni TKBL”de yer alacağı hakkında herhangi bir ibare bulunmamaktadır. 2014-2015 ve 2015-2016 sezon planlarını bu yönergeye göre yapan hatta bu sezonki transfer çalışmalarına başlayan kulüpleri zor durumda bırakmıştır. Zamansız alınan bu prensip kararlarının hayata geçmesi durumunda Türk Kadın Basketbolu’nun olumsuz etkileneceği düşüncesindeyiz.

Şu an ortada ciddi bir bilgi kirliliği var. Basketbol Federasyonu en kısa zamanda bir açıklama yapıp kulüplerin kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmalıdır.

Türkiye Basketbol Federasyonunun yapacağı açıklama sonucunda mağdur edilmemiz durumunda yasal yollara başvurarak hukuki haklarımız saklı kalmak koşuluyla sürecin takipçisi olacağımızı bildiririz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler