THY EuroLeague’de Şubat ayının en iyi asistleri | VIDEO

THY EuroLeague’in Normal Sezonunda son haftalara girilirken, Şubat ayının birbirinden zevkli 10 asisti belirlendi; gelin listenin zirvesine ufak bir yolculuk yapalım!

Listeye 10 numaradan giren asistin kahramanı FC Barcelona Lassa’nın dev adamı Ante Tomic! Verdiği şık pası, Rakim Sanders eski takımı Olimpia Milano’ya karşı yakışır bir şekilde tamamlıyor. Dokuz numarada ise Brandon Davies‘in Paulius Jankunas‘a sırtı dönükken yaptığı asisti var. Sergio Rodriguez‘in Othello Hunther‘a verdiği alley-oop pası da ayın en iyileri arasında sekizinci sıradan kendine yer bulmuş.

Ayın altıncı en iyi sayı pası ise Fenerbahçe Doğuş’ta Brad Wanamaker‘dan smaç uzmanı Jan Vesely‘ye geliyor ve tabii ki pozisyon şık bir smaçla tamamlanıyor.

Geçtiğimiz hafta Real Madrid’in Barcelona karşısında Copa del Rey mağlubiyetinin acısını çıkardığı maçta Facundo Campazzo‘nun akıl dolu pası Anthony Randolph‘ın smacıyla tamamlanmıştı. Bu güzel pas da ayın en iyi üçüncüsü seçilmiş. Olympiacos’ta Nikola Milutinov‘un Kostas Papanikolaou‘yu bulduğu pozisyondaki şık pası ise ayın en iyi ikincisi!

Şubat ayının en iyi asisti ise Baskonia Vitoria-Gasteiz’da Johannes Voigtmann‘dan! Dip çizgideki boşluğu iyi sezen Voigtmann, takım arkadaşı Patricio Garino‘ya ayın sayı pasını veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler