Thomas Heurtel: ”İnşa etmeye çalıştığım her şeyi yok ettim”

Yaz aylarını Fransa Milli Takımıyla geçiren Thomas Heurtel, L’Équipe gazetesine bir röportaj verdi.

FC Barcelona’dan bir diğer İspanyol devine geçiş yapan Thomas Heurtel, 2021/22 sezonunu anlatıyor. Milli Takım ile çalışmalarına devam ettiği sırada geride bıraktığı sezonu nasıl geçirdiğinden kadrodan kesilmesine kadar birçok konu hakkında konuştu.

”İnşa etmeye çalıştığım her şeyi yok ettim.”

Önümüzdeki sezon için yeni bir kulüp arayışında olan Heurtel, zor zamanlar geçirdiğinden bahsetti. Takımla parkede yer almaması hakkında basına konuşmak istemediğini çünkü o dönem kendinden bahsetmenin bencillik olacağını düşündüğünü söyledi.

”Takıma zarar vermek istemedim. Sadece antrenman yapıyordum. Normal bir şekilde oynayacağımı umarak final serisinde takıma katılacağımı söylediler.

Maçtan bir gün önce Atina’ya gittim. Takım bir yenilgi serisi içerisindeydi o sıralar. Real Madrid gibi büyük bir takımda inşa etmeye çalıştığım her şeyi yok ettim.”

Davranışlarından dolayı Koç Pablo Laso’dan özür dilediğini de açıklayan Heurtel, her şeyin daha sonradan bozulduğunu söylüyor. Takım arkadaşlarıyla hep birlik içerisinde olduklarını ama sonradan sonraya araya soğukluğun girdiğini açıkladı ve ekledi: ”Beni inciten de bu oldu”.

”Bir dakika, 10 veya 20 dakika oynasam da katkı sağlayacağımdan eminim. En azından bir şansım olsun isterdim.”

Kadroya dahil edilmemesi ve EuroLeague’in ardından gelen şampiyonlukta olanları kenardan izlemesi, Heurtel için zorlu zamanlardı. Parkede yer alamasa da takım arkadaşlarının edindiği başarıdan ötürü mutlu olduğunu dile getirdi.

”Takım arkadaşlarımın ligi kazandığını ve Final Four’a yükseldiğini uzaktan izlemek benim için çok zor oldu. Buraya gelmek için harcadığımız onca sıkı çalışmanın ardından kulüp ve takım arkadaşlarım adına mutluyum. Yine de bu iki ay, kariyerimin en zor zamanları oldu.”

Son iki aydır oynamaması, Barcelona ile sorunlu şekilde ayrılmasının ardından Real Madrid ile de istediği ivmeyi yakalayamaması Thomas Heurtel’in canını sıkıyor: ”Şu anda beni en çok endişelendiren şey, bu hikayelerin imajımı etkilemesi.”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler