Bu maça kadarki altı maçta beş galibiyet alan UCAM Murcia, Banvit’i deplasmanda 62-63 mağlup etti ve altı galibiyete ulaştı.

Maçın ilk sayıları kaptan Tolga’dan geldi. Jordan Morgen’ın bloğunun ardından gelen hücumda Devin Oliver’ın kaçan topu tiplemesiyle skor 4-0 oldu. Murcia, Charlon Kloof, Brad Oleson ve Rojas’tan art arda bulduğu sayılarla skoru 4-7’ye getirdi. Moore’un beş sayı, bir asistine karşılık Oleson ve Kloff’un sayıları geldi ve ilk periyodun ikinci yarısına 12-12’lik eşitlikle girildi. Morgen’ın pota altından bitirişiyle Banvit, 4-0’dan beri ilk kez öne geçti(16-15). Periyodun sonuna 2:44  kala maçın ilk molası geldi. Oleson, bulduğu iki sayılık basketle çift hanelere ulaşan ilk isim oldu. Periyodun sonunda Murcia üst üste bulduğu hücum fırsatlarını değerlendiremedi ve ilk çeyrek 21-22 sona erdi.

Temsilcimizin ikinci periyottaki ilk sayısı Şehmus Hazer’den geldi. Damjan Rudez ve Mckenzie Moore’un karşılıklı sayılarıyla skor 24-27 oldu. Moore’ın serbest atış çizgiden bulduğu üç sayıyla skor eşitlendi(29-29). Cate’nin art arada bulduğu iki basketle UCAM Murcia tekrar dört sayı öne geçti ve mola geldi. Banvit çok mücadele ederek kazandığı topları ya kaybetti ya skora dönüştüremedi. Buna karşılık Murcia yakaladığı fırsatlardan üç sayı çıkardı ve farkı yediye çıkardı(29-36). Urtasun’un kritik iki üçlüğüyle fark ilk kez çift hanelere çıktı(31-42). İlk periyodun sonunda hücum ribaundlarında etkili olan Tumba, Moore’a yaptığı hareketin ardından oyundan diskalifiye edildi. Moore’un çizgiden bulduğu sayılarla ilk yarı 33-42 sona erdi. Skor üretmekte zorlandığımız maçta ilk yarının temsilcimiz adına ayakta kalan isim 12, beş ribaund, 2 asistle Mckenzie Moore olurken Murcia adına Brad Oleson 10 sayı, bir ribaund ve iki asistle dikkat çekti.

İkinci yarının da ilk sayıları Tolga Geçim’den geldi. Alex Perez’in yaptığı iki top kaybının ardından çaldığı topla Morgen’ın basketi geldi. Art arda kaçan hücumların ardından Perez’in üçlüğüyle fark altı sayıya indi(40-46). Art arda hücum ribaundlarının ardından Delia’nın tipiyle skor 41-49’a geldi ve molaya gidildi. Delia’nın tipine, Berk Atar aynı şekilde karşılık verdi. Javier Juarez’a çalınan teknik faulün ardından günün faulden başarılı ismi Moore, çizgiden bir sayı daha buldu. Berke’nin hücum ribaundu ve basketiyle fark, periyodun bitmesine 1:19 kala ikiye indi(47-49). Üçüncü periyodun etkili ismi Delia’nın periyot 47-51 sona erdi.

Son çeyrek Rudez’in basketiyle başladı. Urtasun ve Şehmus’un karşılıklı basketlerinin ardından iki takım da üst üste skor üretmekte zorlandı. Alex Perez’in kritik dört sayısıyla fark ikiye indi ve UCAM Murcia molası geldi(55-57). Mola sonrasındaki hücumda Rojas’ın üçlüğüyle fark beşe çıktı. Cate’nin üç hücum üst üste koyduğu blogların üzerine Şehmus’tan, süre biterken çok kritik bir orta mesafelik atış geldi. Perez periyottaki altıncı sayısını buldu ve son 2.5 dakikaya girilirken fark bir kez daha üçe indi. Maçın bitimine 1.30 dakika kala gelen molanın ardından Alex Perez’in üçlüğü geldi ve fark bire indi(62-63). İki takımda son hücumlarından yararlanamadı ve Murcia, deplasmanda Banvit’i bir 62-63 mağlup etti.     

Bu skorla temsilcimiz Banvit yedinci maçında üçüncü mağlubiyetini alırken UCAM Murcia, yedinci maçında altıncı galibiyetini aldı. Temsilcimiz adına Mckenzie Moore 13 sayı, 10 ribaund, 4 asistiyle, Alex Perez de 14 sayısıyla öne çıktı. UCAM Murcia’da ise Brad Oleson 10 sayı, 2 ribaund, 2 asistle, Alex Urtasun da 10 sayı, 2 asistle öne çıkan isimler oldu. 

*Karşılaşmanın bireysel istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Efekan Ozener

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir