#TBFU16 ‘da Şampiyon Litvanya !

Uluslararası Basketbol Turnuvası finalinde Litvanya, Sırbistan’ı 76-69 mağlup ederek turnuva tarihindeki ilk şampiyonluğuna ulaştı.

Maça Pecarski‘nin çizgiden bulduğu isabetlerle başlayan Sırbistan, beklenildiği gibi çember altını kullanarak hücumda etkili olmaya çalıştı. Litvanya ise karşılığı Jokubaitis ve Vilys gibi kısalarının çembere yaptıkları ataklar ve orta mesafeli isabetleriyle verdi. Venskus‘un basketiyle 6-2 öne geçen Litvanya baskısını arttırarak Sırpları hatalı tercihe zorladı. Sırbistan molanın ardından toparlanarak 4-0’lık seri buldu. Karşılık boş dönülen hücumların ardından Litvanya tekrar 7-0’lık seri yakalayarak farkı çift haneli sayılara çekmeyi başardı ve periyodu 11 sayı önde bitirdi.

İkinci çeyreğe 5 farklı oyuncuyla başlayan Litvanya savunmada ve hücumda agresif oyununu sürdürmeye devam etti. Karşılıklı basketlere sahne olan çeyreğin ilk bölümünün ardından Pecarski & Petrusev ikilisinden gelen sayılar Litvanya’yı molaya götürdü. Molanın ardından gelen karşılıklı basketlere rağmen Sırplar hücumda tutukluğu üstlerinden atamayınca fark tekrar çift haneleri gördü. Çeyrek sonundaki Molanın ardından Sırplar toparlanarak farkı tekrar tek hanelere indirdi ve devre arasına 34-28’lik skorla gidildi.
@TBForgtr
@TBForgtr
İkinci yarının başında Jokubaitis ve Vilys’den üç sayılık basketler bulan Litvanlara karşı Pecarski & Petrusev ikilisini daha etkili kullanan Sırplar skor için hamle yaptı. Giedraitis  & Vilys ile bulduğu 6-0’lık seriyle karşılık veren Litvanya, üstünlüğünü korumayı başardı ve final periyoduna 58-50 ile gidildi.
Son çeyrekte Petrusev ve Stojanov‘un üst üste sayılarına Vilys ve Jokubaitis ile cevap vererek dengeyi sağlayan Litvanlara karşı, Pauonovic‘in elinden gelen üç sayılık basketle karşılık veren Sırplar farkı 4 sayıya indirdi. Karşılıklı basketlerle geçen bölümün ardından başlayan taktik faullerde Litvanya hata yapmayarak karşılaşmadan 76-69 galip ayrıldı ve Uluslararası Basketbol Turnuvası’nın şampiyonu oldu.
Maçın İstatistikleri:
TBF Live Score
TBF Live Score

 

Atış Göstergesi:

 

TBF Live Score
TBF Live Score

 

Not: Haber içi görsellerinin tamamı TBF’nin resmi twitter hesabı ve internet adresinden alınmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler