TBF, dün yaşanan ambulans krizi ile ilgili açıklama yaptı #BSL

Türkiye Basketbol Federasyonu, Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında dünkü maçta yaşanan ambulans krizine ilişkin açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, olayın tüm taraflarını kapsayacak şekilde araştırmaların başlatıldığı belirtildi. Konuya ilişkin BSL Yönetim Esasları talimatnamesinin 37. maddesinde belirtilen kurala da değinildi.

Açıklama şu şekilde:

“Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi playoff final serisinin 17 Haziran Pazartesi günü oynanan beşinci maçının ardından gündeme gelen ‘Ambulans olayı’ ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Müsabakalar esnasındaki sağlık personeli ile ilgili maddemiz “Basketbol Süper Ligi Yönetim Esasları” talimatımızın 37. maddesinde açık bir şekilde belirtilmiştir. Yaşanan hadise üzerine, olayın tüm taraflarını kapsayacak şekilde gerekli araştırmalar başlatılmıştır.”

tbf.org.tr

Konuya ilişkin Anadolu Efes Spor Kulübü de dün gece bir açıklama yayınlamıştı. Fenerbahçe cephesi ise final serisinde yaşanan olaylar hakkında bugün bir basın toplantısı gerçekleştireceğini duyurmuştu.


Kaynak: tbf.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler