TBF, Anadolu Efes – Fenerbahçe Beko maçının hakemleri hakkındaki kararını açıkladı

Türkiye Basketbol Federasyonu, dün akşam yaşanan olayların ardından hakem üçlüsüyle ilgili karar aldı. 

Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında dün akşam oynanan serinin üçüncü maçında hakem kararları ve üstüne dönen tartışmalar, karşılaşmanın önüne geçmişti. Federasyon da konuyla alakalı olarak bir açıklama yayımladı. Asbaşkan Kemal Dinçer’in imzasıyla yayımlanan açıklamada federasyon; Aytuğ Ekti, Zafer Yılmaz ve Serdar Ünal’dan oluşan hakem üçlüsünü sezon sonuna kadar dinlenme kararı aldığını duyurdu.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Sezon başından beri hakemlerimizin genel performansından son derece memnun olmakla birlikte, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi üçüncü maçında Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko arasında İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan müsabakanın özellikle dördüncü çeyreğinde çalınan düdüklerle maçın sonuna tesir edilmesi, Merkez Hakem Kurulu’ndan Sorumlu Basketbol Federasyonu Asbaşkanı sıfatıyla herhangi bir şekilde art niyet olmadığından emin olmama karşın şahsımı üzmüştür.

Konuyu tüm teknik detayları ile ele alan Merkez Hakem Kurulu da benzer bir değerlendirmeyle, dün oynanan karşılaşmanın üç hakemini sezon sonuna kadar dinlendirme kararı almıştır.

Ülkemizi yurt dışında gurur duyduğumuz başarılarıyla temsil eden, ligimizdeki rekabetleriyle basketbolumuza büyük güç ve renk katan iki güzide kulübümüz, Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko’nun Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off yarı final eşleşmesindeki hem seyir hem de teknik anlamdaki basketbol kalitesinden büyük memnuniyet duyuyorum.

Hakemlerin değil sahadaki mücadelenin konuşulduğu bir play-off serisinin süreceğine inancım tamdır.

Kemal DİNÇER
TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU ASBAŞKANI”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler