FC Bayern Münih’in oyuncusu Vladimir Lucic, takımının BBL’de ratiopharm Ulm’u 83-69 mağlup etti maçın ardından TrendBasket‘in sorularını yanıtladı.

TrendBasket ekibinden Begüm Ünal‘ın sorularını yanıtlayan Vladimir Lucic, Turkish Airlines EuroLeague’in 11. haftasında İstanbul’da oynayacakları Anadolu Efes maçını da değerlendirdi.

“Doğrusu bu akşam daha sert bir maç bekliyorduk. Baştan sona iyi bir mücadele sergiledik ve böylece koç, tüm oyunculara parkede olma fırsatı tanıyabildi. Derin bir bencimiz var. Herkes takıma katkı veriyor. Bu gibi maçlarda derin bir bence sahip olmanın avantajını kenarda daha fazla dinlenerek hissedebiliyoruz.”

“Basketbol Dünya Kupası yüzünden ben ve birkaç kişi daha sezon öncesinde takımla birlikte hazırlık yapamadık. Ancak takımla birlikte hazırlık kampına katılanlar iyi bir iş çıkardılar. Yoğun idman temposuna alışık olduğumuzdan 3 günlük maç temposuna ve sert fiziksel mücadelelere çabucak adapte olduk. Koç Radonjic, takımı her maçta her an oynayabilecek oyunculardan kurdu. BBL ve EuroLeague takvimini sezon başında biliyorduk. Bu yüzden bahane üretecek değiliz. İşimiz bu ve her maçta ve hatta her idmanda aynı aynı seviyede mücadele etmemiz gerekiyor.”

“Efes maçı üzerine hazırlıklara henüz başlamadık. Yarın muhtemelen bir araya gelip konuşacağız. Euroleague’de her koç, her oyuncu maç kasetlerini izliyor. Biz de öyle yapacağız. Efes geçen sene büyük bir sürprizdi ama bu yıl artık sürpriz takım statüsünde değiller. Bu sene Final Four’a kalma ihtimalleri, hatta belki de kupayı kazanmaları yüksek bir ihtimal. Bu gibi maçlar bizim için en iyi maçlar. Parkeye çıkıp keyif almaya bakacağız ve elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

“Micic ve Larkin’i savunmak gerçekten çok zor. Büyük bir özgüven içinde harika oynuyorlar. Bu iki isim Efes’in itici motoru. Onlar iyi oynadıklarında takım da arkalarından geliyor. Geçen yıla göre çok küçük değişiklikler yaptılar ama oyunlarını bir üst seviyeye taşıdılar. Micic ve Larkin çok kaliteli isimler ama Efes bu iki oyuncudan fazlası. Örneğin savunmada her zaman doğru kararları alan Dunston gibi tüm takımı bir arada tutan, adeta bir tutkal görevi gören bir isme sahipler. En son sakattı diye hatırlıyorum. Son durumunu bilmiyorum. Micic ve Larkin’i savunmak zor olacak ama Efes takım olarak tehlikeli silahlara sahip.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir