Tarihi yarı final mücadelesinde Fenerbahçe Beko’yu mağlup ederek Final Four tarihinde ilk kez final oynayacak olan Anadolu Efes’te takımın yıldızı Vasilije Micic ile final öncesi gerçekleştirilen basına açık antrenmanda konuştuk.

  • Shane Larkin ile harikalar yarattığın bir başka maçtı. Performansınızı nasıl değerlendiriyorsun?

”Sadece tek bir maçtı. Daha önce Final Four’da tek bir oyuncunun çıkıp oyunu forse ettiği birçok maç oldu. Takım olarak kazanmayı çok arzuladığımız bir maçtı. Muhteşem bir takıma, en büyük rakibimize karşı oynadık. Bizim için her şey yolunda gittiği için çok mutluyum. Şimdi aklımızı önümüzdeki maça verip hazırlanacağız.”

  • İkinci Final Four’unda ilk finalini oynayacaksın. Neler hissediyorsun?

”Mutluyum, heyecanlıyım. Dün o kadar mutluyduk ki bir an bunun gerçek olduğuna inanamadık. Ancak dün gece her şeyi unuttuk ve sıradaki maça odaklandık. Kaliteli bir takımız ve finalde şansımız var.”

  • Bugünkü basın toplantısında Shane Larkin, Koç Ergin Ataman’ın oyunculara güven veren biri olduğunu söyledi. Koç ve Larkin’in açıklaması hakkında neler düşünüyorsun?

”Doğru söylüyor. Koçun bu yanını herkes fark edemeyebilir. Saha dışında çok konuşmaz ama saha kenarında oyuncularına güven aşılayan bir koç. Bir oyuncu bu güveni hissettiğinde sahada harika bir oyun sergiler.”

  • Normal sezonda CSKA Moskova’ya karşı iki maçınızı da kaybettiniz. Bu maçın nasıl geçmesini bekliyorsun?

”Farklı bir maç olacak. Bu maça, herhangi bir maç gibi yaklaşmalıyız. Her ne kadar maçın önemi yüksek olsa da nihayetinde sadece bir maç. Sezon boyunca bir 40 dakikaya nasıl hazırlandıysak bu maça da öyle hazırlanmalıyız çünkü hiçbir maçı ilk yarıda ya da üç çeyrekte kazanamazsınız.”

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir