Anadolu Efes’te ikinci sezonuna hazırlanan Tibor Pleiss, kulübün Turkish Airlines EuroLeague çerçevesinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlediği medya gününde TrendBasket’e özel açıklamalarda bulundu.

Röportaj: Barış Cevahir


2019 Dünya Kupası’nda yer almayan Tibor Pleiss, ülkesi Almanya’nın 2019 Dünya Kupası performansının can sıkıcı olduğunu söyledi.

“Tek bir kelimeyle can sıkıcıydı. Şunu söyleyebilirim ki biz daha fazla başarı beklemeliyiz. Son birkaç yılın en yetenekli takımı var. En azından bir üst tura çıkmayı düşündük. Bu çok kötüydü. Beklediğimiz bir durum değildi. Hırsımız vardı. En üstte olacağımızı düşündük. Ancak bu işe yaramadı.”

*Almanya, Çin’de düzenlenen Dünya Kupası’nda Fransa, Dominik Cumhuriyeti ve Ürdün’ün bulunduğu grupta üçüncü oldu.

TrendBasket / Yunus Emre Ak.

Yeni sezonu ve kamp dönemini de değerlendiren Tibor Pleiss, işlerinin geçen sezon kadar kolay olmayacağını dile getirdi.

“Bu sezon, geçen sezon kadar kolay olmayacak. Çünkü geçen sezon özellikle Turkish Airlines EuroLeague’de kimse bizden bu başarıyı beklemiyordu. Dolayısıyla bu sene herkes hazır olacak. Rakiplerimizle karşılaştığımızda ‘Anadolu Efes geliyor, geçen sene EuroLeague’in en iyi ikinci takımı onlar’ diyecekler. Hazırlanmalıyız. Ancak günün sonunda takımın birçok parçasını tuttuk. Bizim için bu çok önemli. Kendimizi tanıyan bir takımız. Geçen sezonu iyi geçirdik. -Nasıl birlikte hücum ederiz, nasıl birlikte savunma yaparız- bunu biliyoruz. Bu da bizim için önemli bir nokta. Bakacağız. Dünya genelinde başarılı takımlar takımlarını korurlar. Biz de bu sene bunu yaptık. Tekrar başarılı olmak için iyi bir şansa sahibiz. Bence yaz kampı bizim için yeterli değildi. Çünkü bazı oyunculardan yoksunduk. Örneğin Vasa (Vasilije Micic) henüz takıma katıldı. Takımda yoktu dolayısıyla. Geçen sene tabii ki beraber oynadık ama biraz zamana da ihtiyacı var.”

Trend Basket

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir